Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAMAHA CDX-480 problem z mechanizmem tacki

26 Sty 2010 15:17 1842 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam odtwarzacz Yamaha CDX-480. Nie zawsze dosuwa się w nim tacka po włożeniu płyty i co powoduje nie podnoszenie się lasera do góry a co idzie w parze odtwarzacz nie odtwarza muzyki. Po ściagnięciu obudowy i przedmuchaniu oraz nasmarowaniu całego mechanizmu przestał działać tak jak powinien. Dokładnie albo sie wcale nie wysuwa tylko słychać jak silniczek się kręci albo wysunie się mniej więcej do połowy i znowu tylko głos silniczka. Podejrzewam że przy mojej "pielęgnacji" gdzieś przeskoczył mi jakiś trybek o 1-2 ząbki i w tym tkwi problem jednak nie jestem tego pewien. Miał ktoś podobny problem i udało się komuś z tym uporać bez wymiany całego mechanizmu? Jeśli nie to gdzie mogę dostać taki mechanizm bo szukałem na google ale niestety bez rezultatów.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź czy przypadkiem nie "nasmarowałeś" paska napędowego lub kółka umieszczonego na silniku.

GM
  • Poziom 2  
    cały silniczek z płytką był zdemontowany w tym czasie, tacka się wsuwa i wysuwa ale kółko obniżające "półkę" lasera stoi w miejscu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pokaż zdjęcia tego mechanizmu.

GM
  • Poziom 9  
    Witam,dopiero dzisiaj przeglądałem forum i zobaczyłem Twój post,miałem identyczny problem,nie wiem co spowodowało usterkę ale uporałem się i wszystko gra,ale do rzeczy.Oczywiście musisz wymontować cały mechanizm,razem z tacką,następnie mechanizm tak żebyś mógł dostać się do mech.opuszczania,zdemontuj tackę i płytkę z krańcówkami-należy odlutować silnik,przyczyna może tkwić w zabrudzonym kółku od napędu tacki,kółku na silniku i w brudnym pasku,przesmaruj mech.opuszczania i dobrze go ustaw,tak jak i krańcówki,trzeba zwrócić uwagę na ustawienie koła (tego dużego czarnego względem mech.opuszczania),zamontuj tackę i musi grać.W razie problemów daj znać.Pozdrawiam.