Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG KC550. Po wymianie taśmy LCD, nie działa głośnik.

faciu 26 Sty 2010 16:54 4531 6
  • #1 26 Sty 2010 16:54
    faciu
    Poziom 12  

Witam

Przestał działać mi wyświetlacz w LG KC550, dlatego postanowiłem wymienić samemu taśmę LCD. Zamówiłem taśmę, na której nie było głośniczka. Posiadam lutownicę, więc prze lutowałem głośniczek w odpowiednie miejsce na taśmie. Po włączeniu telefonu wyświetlacz działa bez zarzutów jednak głośniczek nie funkcjonuje wcale.

Dlaczego głośnik nie działa, skoro wlutowałem go zgodnie z oznaczeniami "+" i "-" ??

0 6
  • #2 26 Sty 2010 17:06
    morgan_exe
    Spec od GSM

Zmierz jego rezystancje, a takze przejscia od pinow glosnika do zlacza na tasmie. Stawiam na uszkodzona chinska tasme.

0
  • #3 26 Sty 2010 17:51
    SirBufor
    Poziom 12  

Miałem identyczny problem. Mi pomogło ponowne przylutowanie ale i tak głośniczek podziałał 3 miesiące i znów przestał. Kupiłem nową oryginalną taśmę.

0
  • #4 27 Sty 2010 11:43
    faciu
    Poziom 12  

A jaka powinna być prawidłowa rezystancja tego głośniczka ??

0
  • #5 31 Sty 2010 17:29
    faciu
    Poziom 12  

Witam

Rozebrałem telefon i wziąłem miernik do ręki.
    Okazało się, że na "+" i "-" jest prąd :cry: Zwarcie ... Wziąłem lupę i dokładnie przejrzałem ścieżki na taśmie, które odpowiadają głośniczkowi. Zauważyłem jakby malutką rysę, pęknięcie czy coś takiego na jednej ścieżce. Czy możliwe, że to ona powoduje zwarcie i dlatego głośniczek nie działa ??
    Prąd do końcówki taśmy dochodzi od głośniczka, bo też mierzyłem.

Muszę zakupić kolejną taśmę wyświetlacza ??

0
  • #6 09 Lut 2010 21:51
    kamilczubacki
    Poziom 17  

do lg najlepiej jest brac orginal tasme uzylem zamiennika brakowalo pinow

0
  • #7 13 Paź 2010 22:40
    faciu
    Poziom 12  

Witam

Bardzo przepraszam za odkopywanie starego tematu, jednak problem nie został jeszcze rozwiązany, a nie chcę zaśmiecać strony nowymi tematami.

Od tamtego czasu telefon nie został ruszony. Leżał na półce i w końcu doszedłem do wniosku, że trzeba go naprawić. Postanowiłem kupić nową taśmę, jednak nie mogę znaleźć odpowiedniej na allegro.

Większość taśm wygląda tak:

LG KC550. Po wymianie taśmy LCD, nie działa głośnik.

Tam gdzie strzałki na oryginalnej, starej taśmie jest małe okrągłe "coś". Przepraszam za nie fachowe określenie, ale jestem początkujący i nie wiem jak się to nazywa. Wygląda jak jakaś mała bateryjka czy coś w tym rodzaju, jednak nie da się tego wyciągnąć. Rozlutować to też będzie problem, ponieważ nie ma tam żadnego dostępu.

Czy taśma przedstawiona na zdjęciu będzie normalnie funkcjonowała mimo tego, że nie ma tego małego elementu ?? Co to jest za element ??

Może głośnik jest uszkodzony, a nie taśma ? Jak to sprawdzić ?

Pozdrawiam

Edit:

Po dzisiejszym dokładnym sprawdzeniu ścieżek doszedłem do wniosku, że są one uszkodzone. Do wymiany taśma, ponieważ robi zwarcie na ścieżkach. Proszę o odpowiedź czy taśma przedstawiona na zdjęciu będzie działała bez tego małego elementu ? Ponieważ ze starej taśmy chyba nie da się tego wymontować i przełożyć.

EDIT2
    Oto zdjęcia tego "czegoś". Moim zdaniem jest to bateryjka, ponieważ ma dwa bieguny i napięcie około 1,6V.

LG KC550. Po wymianie taśmy LCD, nie działa głośnik. LG KC550. Po wymianie taśmy LCD, nie działa głośnik.

Czy telefon będzie normalnie działał bez tego ? Jak mogę to wyciągnąć i przełożyć na nową taśmę, ponieważ wszyscy sprzedają taśmy bez tego.

0