Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude E6400 k. WiFi automatycznie zrywa połączenie

26 Sty 2010 17:30 10170 11
  • Poziom 14  
    Ręce opadają,

Kupiłem laptopa Dell E6400

przewertowałem Google i nic, otóż w czym jest problem,
    moja karta bezprzewodowa co chwile zrywa połączenie z internetem, i znów szybko łączy się automatycznie. Jakość sygnału super, połączenia z innymi laptopami graja,
    myślałem ze to wirus ale nic takiego

moja karta to intel wifi link 5300 AGN

proszę o pomoc
  • Poziom 42  
    Zakładając, że masz zainstalowane poprawne sterowniki do tej karty, w następnym kroku posiłkowałbym się jakimś programem narzędziowym do zarządzania połączeniami bezprzewodowymi (do znalezienia chociażby na dobreprogramy.pl).
  • Poziom 9  
    ja na twoim miejscu najpierw wywaliłbym sterowniki i wgrał inne u mnie w hp pomogło teraz działa jak trzeba.
  • Poziom 14  
    znalazłem chyba rozwiązanie, na razie wszystko działa super

Po odinstalowaniu pakietu Nokia PC Suite wszystko gra!
    A to dlaczego? Ponieważ pakiet ten co chwile uruchamiał bluetooth (tzn w jakis sposób bluetooth blokowało prace karty, jakim cudem nie wiem)

Wiec po wyłączeniu bluetooth (fizycznie "wyłącz" karta tez działa poprawnie.
  • Poziom 42  
  • Poziom 14  
    Znalazłem już fora w necie

Widzę ze masa osób z różnymi lapkami miała ten problem!!!

Nie trzeba odinstalowywać Nokia PC
    nie trzeba wyłączać fizycznie blue!!!!!!

Po prostu wyłączył w auto start automatyczne uruchamianie Nokia PC
    Jak chcemy go odpalić to poprostu go uruchamiamy

P.S
    Widocznie dużo nowych laptopów ma jakiś problem z współgraniem BLUE i WIFI

Ponieważ po instalacji jakiegoś programu do obsługi BLUE występuje takowy ww problem
    Więc wniosek dla wszystkich taki!

Jeśli kartę WIFI zaczęło rozłączać/załączać
    odinstaluj ostatnio zainstalowany program albo wyłącz go w autostarcie
    DLA POTWIERDZENIA TEJ TEORII!!!
    TO samo stało się w dwóch innych LAPTOPACH i oczywiście problem rozwiązany!!!
  • Poziom 17  
    Witam,

mam podobny problem, jak autor tematu, ale rozwiązanie podane nie działa w moim przypadku z prozaicznego powodu - zazwyczaj mam BT wyłączony, a Nokia PC Suite odpalam tylko 'on demand'.

Zdarza się, że laptop zrywa połączenie WiFi, a czasem nawet notorycznie, ale zazwyczaj dzieje się to w innym pokoju, niż stoi router (mimo wciąż maksymalnej siły sygnału). W tym samym pokoju dzieje się to niezwykle rzadko, ale za to czasem ręcznie muszę wymusić łączenie się z wybraną siecią i nie zawsze się to udaje za pierwszym razem (czasem pomaga wyłączenie pstryczkiem wifi w lapku na parę sekund). Nie udało mi się jeszcze rozwiązać problemu, ani nawet go zdiagnozować.

Nie podejrzewam również router'a (Linksys WRT54GL z seryjnym f/w), gdyż problem nie występuje z palmtopem (Dell X51v), ani komórką (Nokia E52).

[edited]
    Wstrzymuję na razie pytanie. Będę próbował z różnymi ustawieniami power management karty WiFi.
  • Poziom 14  
    Jeśli dzieje się to od niedawna to odinstaluj ostatnio zainstalowany program...

na pewno coś pomoże
  • Poziom 1  
    Generalnie poczytałem Wasze posty mam podobny problem z Dell Studio XPS 16 ale u mnie nie tyle co przerywał a strasznie zwalniał upload, za chwilę przyspieszał normalnie masakra i udręka, otwieranie stron w Mozilli, raz chodziło szybko, raz zamulone wyłączałem antyvira, zapory i nic. W chwili obecnej wyłączyłem urządzenie bluetooth w laptopie i o dziwo po 30 min testów stronki zasuwają oraz jednocześnie wrzucam pliki na Rapida i zasuwa na maxa. Faktycznie ten bluetooth ma jakiś wpływ na sieć, aż tak się na tym nie znam ale jak na razie wyłączenie pomogło.
  • Poziom 26  
    Oczywiście, że bluetooth ma wpływ na Wlan. Oba standarty komunikacji działają w tym samym paśmie 2.4 GHz i wzajemnie się zakłucają. Na notebookach często spotykane są komunikaty, gdy chcesz włączyć oba urządzenia na raz za pomocą, o możliwych zakłóceniach.
  • Poziom 1  
    Mam dokładnie taki sam problem. Wszystko działa z innymi urządzeniami, jednak na Latitude 6400 i 6500. Cały czas zrywa połączeni i żadne z powyższych rozwiązań nie działa. BT mam wyłączony i nie mam zainstalowanego softu Nokii.
  • Poziom 8  
    Witam,

mój dell latitude e6400 nie wyszukuje sieci bezprzewodowych od piątku.

jaki może byc problem?