Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką firmę pralki wybrać??

24 Sty 2010 09:40 11068 24
  • Poziom 14  
    Witam, przymierzam się do zakupu pralki BEKO WMD 76146. Ponoć pralki beko sprawują się dobrze.
    Jednak mam jedno pytanie.
    Jak wiadomo większość tańszych pralek posiada wtopione łożyska w bęben, czyli takie nie wymienialne.
    Czy ten wyżej wymieniony model posiada łożyska wymienne? (niewtopione)
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Nie ma żadnych "wtapianych" łożysk w pralkach, są tylko nierozbieralne zbiorniki, gdzie łożyska montowane są od wewnątrz.
  • Poziom 14  
    A Beko BEKO WMD 76146 ma rozbieralny zbiornik?
  • Specjalista AGD
    Polar09 napisał:
    A Beko BEKO WMD 76146 ma rozbieralny zbiornik?

Nie
  • Poziom 14  
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Czy pralki Bosch oprócz serii WAA, posiadają rozbieralne zbiorniki??
    Jak myślicie ile takie beko może wytrzymać
    ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    To była ironia z tą Amicą?? Wystarczy poczytać na internecie jak szybko padają...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Polar09 napisał:
    To była ironia z tą Amicą?? Wystarczy poczytać na internecie jak szybko padają...

To jeszcze nie widziałeś, chyba jak inne szybko padają...
    A AMICA niech się jeszcze "święci".Jeśli ktoś wyrzuca AMICĘ z błahych powodów to niestety jest trochę nieświadomy własnego błędu.
  • Poziom 14  
    Wiem że na forach jest setki postów jaką pralkę wybrać, ale już sam nie wiem.
    Amiki są świetnymi z wyglądu pralkami, nawet miałem kupować, tylko że zmieniłem zdanie gdy poczytałem forum, że się okrutnie szybko psują. (Może ludzie nie dbają po prostu)
    Powiem tyle, nie jestem żadnym demoludem.
    Mamy w domu pralkę POLAR DIANA P565 E, miała 4 drobne naprawy (kołnierz, pompa, pas klinowy i kondensator) Jeszcze hula (18 lat) ale ostatnio czasem wybija mi korki, zaczynają huczeć łożyska, co nie jest powodem do zadowolenia. Dlatego przymierzam się małymi krokami do kupna nowej.
    Miałem porwać się na kupno pralki bosch lini logixx8, lecz ostatnio tyle mi się spraw posypało, że nie wyrobiłbym z kasą.
    Jaką byście mi doradzili pralkę w niskim przedziale cenowym, ale żeby była dobra ?
    Amica, Indesit (dosyć fajne programy ma), Electrolux, Beko??
    Tylko proszę nie mówcie żebym sobie szukał na internecie. Chcę abyście się wy wypowiedzieli.
  • Moderator AGD
    Polar09 napisał:

Amiki są świetnymi z wyglądu pralkami, nawet miałem kupować, tylko że zmieniłem zdanie gdy poczytałem forum, że się okrutnie szybko psują. .

W mojej praktyce zdecydowana większość pralek Amicy jest uszkodzone z winy użytkownika lecz jak już to naprawa takowej jest dużo tańsza .
    Zdecydowanie polecam Amice .
  • Poziom 14  
    Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat Amica?? Jakie modele są najmniej awaryjne? dodam jeszcze że pralka będzie używana co najmniej kilka razy w tygodniu
  • Admin grupy AGD
    Polar09 napisał:
    Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat Amica?? Jakie modele są najmniej awaryjne? dodam jeszcze że pralka będzie używana co najmniej kilka razy w tygodniu

Wszystkie modele pralek Amica są z jednej linii produkcyjnej. Różnią się tylko i wyłącznie sterowaniem.
    Ale, to sprawa drugorzędna... W środku wyglądają tak samo! (podzespoły mechaniczne, osprzęt i obudowa)
    Świetnie się spisują na co dzień, a naprawa takiego urządzenia, to pestka i bajka. Każdy serwis, nawet podrzędny u Pana Miecia w piwnicy, to potwierdzi. Nie ma lepszych pralek do naprawy. Psują się tyle, co pozostałe marki, w mniejszym lub większym stopniu.
    A cenowo, taka naprawa wychodzi dużo taniej, niż w innych wiodących markach, o zbliżonych parametrach i częstotliwości awarii.
    AMEN!
  • Poziom 14  
    a jak to jest z tymi modułami i programatorami. Słyszałem że koszt modułu, lub programatora amica jest tak duży że lepiej w tedy kupić nową washmaszynę... ;)
  • Admin grupy AGD
    Polar09 napisał:
    Słyszałem że koszt modułu, lub programatora amica jest tak duży że lepiej w tedy kupić nową washmaszynę... ;)

To bardzo źle słyszałeś. Internet skrzywił Ci pojęcie o cenach modułów do wszelakich urządzeń, o AGD nie wspominając... :wink:
    Jeśli chodzi o Amica, to ma najtańsze moduły elektroniczne w "washmaszynach"... :D
  • Poziom 14  
    Skryn jaką "washmaszynę" byś wybrał z podanych firm na moim miejscu tak na 100%...
    Amica, Beko, Indesit. Może zastanowię się nad electroluxem, hmmmm
    A kiedy za przeproszeniem pie***li się programator amicowy?? Jak się kręci dla zabawy, bo koszt takowego trochę kosztuje kosztuje ;/
  • Poziom 14  
    Hej eksperci. Jaką firmę pralki wybrać z podanych?
    Amica, Beko, Indesit, Electrolux

Jakie są Amiki? Godne polecenia? Często padają programatory?

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

odpowie ktoś w końcu??
  • Poziom 13  
    Z tych marek które wymieniłeś proponuję Electrolux części do tych sprzętów trochę drogie, ale rzadko się psują.
    Beko natomiast tęż jest dobrym sprzętem czasami zdarzają się awarie, ale części stosunkowo tanie.
    Nie polecam Amica, chyba że sprzęt grzejny.
    Indesit bardzo awaryjny jeżeli chodzi o modułu - nie polecam
  • Poziom 13  
    Awaryjność większości pralek jest porównywalna. Zgadzam się z przedmówcami , że jedną z niewielu naprawialnych pralek za normalne pieniądze jest AMICA. Poza tym cenowo jest jedną z najtańszych pralek. A moduły (programatory), pompki, łożyska itp. psują się we wszystkich modelach mniej więcej tak samo. Ale i tak kupisz pralkę, którą już sobie upatrzyłeś albo sprzedawca (który nie ma pojęcia o awaryjności sprzedawanych urządzeń, bo z reguły są to nowe modele) Tobie wcisnął. Musisz jedynie mieć nadzieję, że trafiłeś na bezawaryjny egzemplarz, czego z całego serca Ci życzę.
  • Poziom 21  
    Czyli. Kup najtańszą amikę albo beko z gwarancją na pięć lat. Jak jakiś drobiazg padnie po tym czasie to naprawisz tanio, a jak coś poważniejszego to bez żalu kupisz drugą. A jak lubisz inne marki lub coś Ci się szczególnie podoba to kupuj a my z naszej strony życzymy długiego i bezawaryjnego użytkowania:). Pozdr.
    PS. moja amica za 600zł pierze już trzeci rok:)
  • Poziom 17  
    Ja staram się wybierać produkty polskie i jak na razie się nie zawiodłem.
    A ewentualne części są tańsze i łatwiej dostępne.
  • Poziom 20  
    Teraz może być gorzej ,bo Amice wykupił Samsung.
    Zobaczymy
  • Poziom 21  
    ~wac napisał:
    Teraz może być gorzej ,bo Amice wykupił Samsung.
    Zobaczymy
    Kupił fabryki pralek i lodówek. Cóż jak dla mnie taka współpraca tylko może wyjść na plus:) tylko pytanie komu? Mam nadzieję że użytkownikom ich sprzętu:)
  • Poziom 14  
    A Amiki dobrze dopierają ciuchy?
  • Admin grupy AGD
    Polar09 napisał:
    A Amiki dobrze dopierają ciuchy?

Bardzo dobrze. Tak, jak wszystkie urządzenia w przedziale cenowym 800- 1500PLN.
    Wystarczy drążenia tematu, bo robi się offtopic.
    Zamykam.