Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przejściówka z RS232 na USB

sq1fyz 26 Jan 2010 19:26 4418 16
    sq1fyz
    Level 11  
    Witam , mam mały problem. Potrzebuję przejściówkę z RS232(gniazdo w kompie) na USB(twyczka w gps). wiem że to śmieszne ale posiadam Gps-a z wtyczką USB a potrzebuje mieć wtyczkę na RS232 a szczerze mówiąc to nie chcę kupować kolejnego GPS-a. Moje pytanie jest czy istnieje tego typu przejściówka lub czy można zrobić samemu taką przejściówkę ???

Dziękuję serdecznie za odpowiedź :)
    sq1fyz
    Level 11  
    Nie wiem czy się zrozumieliśmy:|
    W kompie mam gniazdo RS232 a GPS ma wtyczkę USB, te na allegro to odwrotność tego o czym ja piszę.
    Platon
    Level 42  
    Nie ma takich przejściówek.

Jeżeli to PC, kup kartę USB na PCI.
    Jeżeli to laptop, to kup kartę PCMCIA z USB (w uproszczeniu).
    seebst
    Level 10  
    A ja się podłącze pod temat, gdyż "problem podobny mam"
    Potrzebuję przejściówki z LPT na typowe gniazdo drukarki. Nie na odwrót, że z USB do LPT, tylko z LPT na USB, ale na gniazdo drukarkowe. Na allegro nie widziałem, jest tylko na odwrót.
    arnoldk_20
    Level 35  
    seebst wrote:
    A ja się podłącze pod temat, gdyż "problem podobny mam"
    Potrzebuję przejściówki z LPT na typowe gniazdo drukarki. Nie na odwrót, że z USB do LPT, tylko z LPT na USB, ale na gniazdo drukarkowe. Na allegro nie widziałem, jest tylko na odwrót.

Nie istnieje taka przejściówka.
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Typowe gniazdo drukarki? Czyli jakie? Chodzi ci o Centronics? takie z skrzydełkami? Jeżeli tak to właśnie jest to LPT.
    oneeye
    Level 13  
    Wojtek(KeFir) wrote:
    Typowe gniazdo drukarki? Czyli jakie? Chodzi ci o Centronics? takie z skrzydełkami? Jeżeli tak to właśnie jest to LPT.

Chyba chodzi o USB-B
    seebst
    Level 10  
    No o normalne gniazdo drukarkowe, które podłączamy jedna stroną do drukarki, a drugie pod USB. Coś takiego jak mini usb, ale większe trochę. Tylko, że zamiast podłączać pod usb do komputera, by podłączyć do portu LPT w komputerze. Nie chodzi mi o kabel LPT z wtykiem męskim i żeńskim, tylko z jednej strony by miał możliwość podłączenia pod LPT w kompie, a z do drukarki pod gniazdo usb drukarskie.

Dodano po 4 [minuty]:

Taki oto kabel: ht..://allegro.../item..._kabel_do_drukarki_usb_a_b_m_m_3_0m.ht.. Link do allegro zdezaktywowałem - regulamin pkt 10.11
    Poniżej zamieszczam skrócony opis przedmiotu. (gsm_virus)
    Quote:
    kabel do drukarki USB A-B M/M 3,0m
    Do drukarek wszystkich typów, laptopów itd
    standard: USB 2.0
    Rodzaj: USB A-B M/M
    Długość: 3,0 metry
    Szybka transmisja danych
    Przejściówka z RS232 na USB

ale zamiast podłączania USB do komputera, byłoby podłączenie pod LPT. Port drukarki bez zmian, jak na obrazkach.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Platon wrote:
    seebst
    Level 10  
    jankolo wrote:
    Platon wrote:

Jejku, ale wy nic nie rozumiecie. Nie chodzi mi o kupno karty usb, bo przecież sam bym nawet na to wpadł. Chodzi mi o konkretne moje pytanie, konkretnie i rzeczowo, a nie: kup karte na usb i po problemie. Jeszcze raz powtórzę: kabel z gniazda LPT1 w komputerze zakończony z drugiej strony wtykiem usb drukarkowym.
    jankolo
    seebst wrote:
    Jeszcze raz powtórzę: kabel z gniazda LPT1 w komputerze zakończony z drugiej strony wtykiem usb drukarkowym.

Też jeszcze raz powtórzę: nie ma takiego kabla.
    seebst
    Level 10  
    No i spoko, wreszcze konkret, a nie owijanie w bawełnę - kup se przejściówkę.
    Arek K.
    Level 21  
    Kolego podaj zdjęcie z neta tego co Ty uważasz za LPT.
    Bo tu właśnie jest problem myślę.
    oneeye
    Level 13  
    Arek K. wrote:
    Kolego podaj zdjęcie z neta tego co Ty uważasz za LPT.
    Bo tu właśnie jest problem myślę.

Jak już wcześniej pisałem koledze seebst chodziło o kabelek RS232-25 pin męski (nie centronics) do USB-B:

http://www.action-electronics.com/grc/pps36m25.jpg - wtyk niżej

do

http://www.dbits.co.uk/assets/images/usb_b.jpg

Również nie spotkałem się z takim kablem. Jest chyba konwerter ale w tej chwili nie znalazłem.
    jankolo
    Temat zamykam