Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka elektryczno-gazowa Amica exclusive gi spięcie

rolnik41 26 Jan 2010 20:27 5481 3
 • #1
  rolnik41
  Level 10  
  Witam.
  Mam problem z kuchenką amica. Podczas właczania grzałki w piekarniku wyskakuja bepieczniki. Opór na grzałce 28Ω. Nie wiem tylko pod jakim napięciem pracuje grzałka bo jeśli pod 220V to w ostateczności pociągnę kabel osobno... :) Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną spięcia? [/GVideo]
 • #2
  Andrzej G
  Home appliances specialist
  Czy wyskakuje ci na pewno zabezpieczenie prądowe czy wyłącznik różnicowo-prądowy? Bo jak to pierwsze to może masz przeciążenie w obwodzie tego zabezpieczenia, a jak to drugie to grzałka ma przebicie do obudowy.
 • #3
  rolnik41
  Level 10  
  Wyskakuje bezpiecznik w moim domu czyli zabezpieczenie prądowe. W kuchence nie widziałem żadnych zabezpieczeń. Podłączyłem grzałkę bezpośrednio pod 220V (mam nadzieje że na takim pracuje) i grzeje. Wygląda na to że jest sprawna. Kable nie wyglądają na przepalone...
  Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie innego problemu z tą samą kuchenka. Nie działa zapalnik na przycisk. Nie ma iskry pomimo wciśniętego przycisku. Zauważyłem że wszystkie kable z każdego palnika z elementów gdzie powinna być iskra idą do jednego urządzenia. Co to jest za urządzenie i czy prawdopodobne jest że to jest przyczyną usterki?
 • #4
  pawel12
  Level 19  
  Włóż tę grzałkę spowrotem do kuchni, podepnij wszystkie przewody i włącz piekarnik. Jeżeli wyrzuci bezpiecznik ,to odłącz przewody od grzałki i wtedy włącz piekarnik jeszcze raz. Jak teraz nie wybije ,to grzałka do wymiany, jak wybije ,to wada leży gdzieś w kuchni. Napisz która to grzałka ,tam powinny być 2 albo 3 grzałki. Może nawaliła nie ta co ją sprawdzasz. Co do iskry ,to najpierw zewrzyj przewody podłączone do przycisku i jeżeli nie będzie iskry to generator do wymiany. Napisz ,co ustaliłeś.