Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szarpanie- Skrzynia Automatyczna VW Passat

Pyro_coiler 26 Sty 2010 21:18 11650 3
  • #1 26 Sty 2010 21:18
    Pyro_coiler
    Poziom 8  

Witam,
    Wiem, że było kilka tematów odnośnie "szarpania" przy zmianie biegów ale opisywane problemy przez użytkowników trochę się różnią od mojego problemu.

Problem występuje w samochodzie VW Passat r. 99 TDI 110 Koni, 1.9 ; kombi, skrzynia automat o nr. DMX20099 i K40DD4M
    Przy starcie funkcja "D" samochód nie rusza od razu. Zapalając silnik włączając "D" dając gazu efekt jest taki jak by dawał gazu ale nie ruszał. Później w następstwie jest szarpnięcie i ruszamy. Przy zmianie biegów często szarpie ( wszystkie biegi).
    Ostatnio zauważyłem, że czasami bierze duże obroty ponad 4 tys. dopiero przerzuca bieg.
    Wcześniej opisywane wyżej usterki były odczuwalnie przy zimniej skrzyni teraz nawet przy rozgrzanej. Pojechałem do serwisu i stwierdzili wyciek oleju ze skrzyni.
    Proszę o pomoc jak ktoś miał do czynienia z takowymi problemami przy swoim automacie.
    Szarpanie- Skrzynia Automatyczna VW Passat

1 3
  • #2 26 Sty 2010 22:17
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

miałem podobny problem ale w mitsubishi wina był olej. po wymianie oleju śmigała ale pewnie na servisie go sprawdzili

0
  • #3 26 Sty 2010 22:58
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Skrzynka kwalifikuje się do wyjęcia i naprawy. Oleju nie wymieniaj, to nie pomoże, szkoda pieniążków.

0
  • #4 03 Lut 2010 21:25
    mati838
    Poziom 10  

tak jak kolega wczesniaj stwierdzil nie ma sensu lac oleju,ja zlalem syf jakich malo i po zalaniu swiezego plus uszczelka i filtr zaczelo sie dziac tak jak piszesz a bylo oki.Trzeba remontowac.

2