Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 po zalaniu, aparat nie działa

26 Sty 2010 22:02 1630 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam od kumpla nokie n95, ponoć działała bez zarzutu aż do momentu, w którym wpadła mu do morza... On sam próbował coś zrobić ale nie dawała znaku życia. Potem kumpel dał nokie mi abym ją wskrzesił.. Zrobiłem jej kąpiel w spirytusie i solidnie wygrzałem, uruchomiła się:!: lecz nie działa jeden głośnik podświetlanie klawiatury numerycznej i aparat.. po dokładnym przyjrzeniu się aparatowi, zobaczyłem uszkodzoną taśme przy aparacie.. Więc kupiłem nowy aparat, i problem jest ten sam.. Telefon się uruchamia, łapie zasięg, WLAN działa, Bluetooch i inne pierdoły też, oprócz aparatu.. Zaktualizowałem symbiana przez Nokia Software Updater.. i problem nie znikł:cry: Kolega mi poradził abym wgrał do niej Ccam lub PhotoRite lecz podczas instalacji wyskakuje: ważność certyfikatu wygasła.. Możliwe że moduł aparatu padł, lecz chciałbym jeszcze spróbować sflashować telefon czymś innym, zanim oddam go do serwisu.. Bardzo bym prosił o jakieś programy porady, wskazówki aby uruchomić ten aparat..:cry:
  • Poziom 10  
    Nie nie nie, nie soft, przede wszystkim schemat w dłoń i do dzieła. Sprawdź np jak wygląda złącze w które wpina się moduł aparatu, poza tym w tym modelu za aparat odpowiada omap etc, sprawdź czy nie ma zalania pod układami, wygrzej, przelutuj z kalafonią jeśli masz możliwość i daj znać. Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Szukałem lecz wujek google nie pomógł... oglądałem złącze i wygląda na ok. Rozbiore ją i jeszcze raz wygrzeje. A co do przelutowywania to mam dwie lutownice transformatorową i nietransformatorową taką z osktrym zakończeniem podobnym do igły.. Szczerze to nie wiem jak się do tego zabrać.. jak to odpowiednio nagrzać aby nie uszkodzić całej płyty telefonu.. Bardzo bym prosił o schemat i ewentualnie z zaznaczonym omap etc.. może jego wygrzanie coś da.. Słyszałem też kilka razy aby włożyć płyte do piekarnika z opływem, lecz wole takich sztuczek nie próbować, tym bardziej że telefon jest nie mój...
  • Poziom 10  
    wygrzałem płyte jeszcze raz, nic to nie dało.. Bardzo był bym wdzięczny za podrzucenie jakiegoś schematu, na którym widział bym na co szczególnie zwrócić uwage. Ewentualnie jak wylutować omap etc.. Jestem w tym zielony więc prosze o jakąś pomoc..