Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Li 2727 - nie uruchamia się po zwarciu

adrian553 26 Sty 2010 22:40 2768 4
  • #1 26 Sty 2010 22:40
    adrian553
    Poziom 10  

Witam. Mam takie pytanie, wlasciwie problem prosze o pomoc. Mam laptopa Fujitsu Siemensa Amilo 2727 i od pewnego czasu robily sie kreseczki na obrazie ale po poruszaniu matrycą wracalo do normy, ale po jakis 2-3 minutach znow i dopoki nie poruszalem to byly takie kreseczki. Rozkrecilem laptopa i przy rozpinaniu kostki od inwentera poszla iskierka, chyba zwarcie. Laptop sie juz potem nie chce wlaczyc, co mam zrobic zeby on zadzialał ?? Prosze tu są zdjęcia:

Po zetknieciu srubokrętem w tym miejscu zrobilo sie zwarcie

0 4
  • #2 26 Sty 2010 22:43
    tronic1
    Spec od komputerów

Gdzie zdjęcia ? Rozbierałeś z wpiętą baterią czy to był ładunek elektrostatyczny ? Rozpinałeś kostkę od świetlówki ? Odłącz, wymontuj inwerter i sprawdź cz ruszy. Podłącz monitor zewnętrzny.

0
  • #3 26 Sty 2010 22:46
    adrian553
    Poziom 10  

wpieta byla bateria. najpierw rozpiąłem tą białą od tasmy a potem od swietlówki i laptop nic nie rusza , ani z zasilaczem ani z bateria zadne diody sie nei swiecą nic..

0
  • #4 26 Sty 2010 22:57
    tronic1
    Spec od komputerów

A ta iskra to skąd ? Odłącz inwerter, rozkręć laptopa i wykonaj kilka pomiarów napięć na zasilaniu, sprawdź napięcia za przetwornicą.

0
  • #5 26 Sty 2010 22:58
    adrian553
    Poziom 10  

Iskierka poszla z inwertera dokladnie z tego punktu co znaznaczylem z tej kosteczki.
    Ktoro dokladnie mam sprawdzic? Moglbys mi powiedziec?

Moderowany przez mat_ed:

Regulamin p. 15. Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką. Kolejnych wiadomości poprawiał nie będę.

0