Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP laserjet 4000 - które sterowniki?

mateuszkiek 27 Sty 2010 09:36 5135 3
  • #1 27 Sty 2010 09:36
    mateuszkiek
    Poziom 15  

Chodzi o to że mam dwie takowe drukarki 4000 i 4000N jedna ma 20MB RAM druga 36MB RAM i obie są podłączone na kablu LPT, choć mam też kabel LPT-USB na którym też działa. Po pierwsze jak ustawić w biosie parametry portu LPT by przesył danych był jak najszybszy, po drugie które sterowniki mam zainstalować w systemie WinXP? Na stronie Microsoftu znalazłem że sterowniki domyślne które są instalowane mają błąd co do przesyłania czcionek do drukarki. Na stronie HP znalazłem taką listę:

Cytat:
    HP LaserJet 4000 PCL 5e point and print bundle lj521pi.exe
    HP LaserJet 4000 PCL 5e Printer Driver lj4000pcl5ewin2kxp2003-pl.exe
    hp LaserJet 4000 PCL 6 point and print bundle lj522pi.exe
    HP LaserJet 4000 PCL 6 Printer Driver lj4000pcl6win2kxp2003-pl.exe
    HP Universal Print Driver for Windows PCL5 upd-503-pcl5_winxp-vista.exe
    HP Universal Print Driver for Windows PCL6 upd-503-pcl6_winxp-vista.exe
    HP Universal Print Driver for Windows PostScript lj522pi.exe
    HP Universal Print Driver for Windows PostScript upd-503-ps_winxp-vista.exe
    Printer Status Alerts and Internet-Enabled Supplies Ordering (IESO)SureSupply for Direct Connect lj1079pi.exe
    Win7 HP Universal Print Driver for Windows PCL5 upd-503-pcl5_winxp-vista.exe
    Win7 HP Universal Print Driver for Windows PCL5 x64 upd-503-pcl564.exe
    Win7 HP Universal Print Driver for Windows PCL6 upd-503-pcl6_winxp-vista.exe
    Win7 HP Universal Print Driver for Windows PCL6 x64 upd-503-pcl664.exe
    Win7 HP Universal Print Driver for Windows PostScript upd-503-ps_winxp-vista.exe
    Win7 HP Universal Print Driver for Windows PostScript x64upd-503-ps64.exe

Chodzi o to że pod Win7 i WinXP są 2 lub 4, który zainstalować? 5e czy 6? Czy może uniwersalny?

Dzięki za pomoc w wyborze.

0 3
  • Konica Minolta
  • #2 09 Lut 2010 18:11
    Mariopi
    Poziom 34  

Drukarki HP z serii (rodziny) 4000 sprzętowo obsługują język PCL (Printer
    Command Language) w wersji 6 (PCL6) i taki sterownik należałoby zainstalować.

Przy wyborze sterownika należy również zwrócić uwagę na rodzaj systemu operacyjnego, który posiadamy (zazwyczaj jest to wersja 32-bitowa). Sterowniki mające w swoim oznaczeniu "x64" dotyczą 64-bitowych wersji Windows (XP, Vista, W7).

Może kolega się również zapoznać co ma w tej sprawie do powiedzenia historia tego języka (w jęz. angielskim), źródło (link): http://www.csgnetwork.com/hppclhist.html

P.S.
    Może z pośpiechu pominąłem kwestię zgodności wstecznej PCL6 z PCL5e, jednak faktycznie również z mojego nawet ostatniego doświadczenia wynika, że sterowniki PCL6 są w pewnych warunkach niezbyt stabilne i kolega Delic ma tutaj dużo racji akcentując tę kwestię na korzyść PCL5e. Zresztą w oryginale (źródło) jakie podałem jest to również poruszone, a mianowicie - że większość użytkowników jako sterownik z reguły wybiera wcześniejszą, ale jednak stabilniejszą wersję jako użytkową.

0
  • Konica Minolta
  • #3 09 Lut 2010 20:34
    delic
    Poziom 14  

Sterowniki najlepiej pobrać stąd Strona HP

Pomimo że sterowniki PCL6 są nowsze z doświadczenia wiem że PCL5e pracują stabilniej.
    Jeżeli drukarki są wyposażone w postscript polecam dodatkowo zainstalować również sterowniki postscript'u (szybsze drukowanie np. pdf)

HP LJ 4000N (network) jak sądzę jest wyposażona w złącze ethernet - proponuję podłączyć ją w sieci (wystarczy zwykły switch jeżeli komputery nie pracują w sieci - na pewno zyska się znacznie na szybkości w przesyłaniu danych do drukarki)

0
  • #4 11 Lut 2010 11:27
    kamil2993
    Poziom 21  

Mam podobny model drukarki (4050N) , i pod Windows 7 x86 używam sterowników uniwersalnych PCL5 pobranych ze strony HP.

0