Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elekrolux EW876F - Instrukcja wymiany łożysk w pralce

ekspert1 27 Sty 2010 09:53 3201 6
  • #1 27 Sty 2010 09:53
    ekspert1
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Pilnie potrzebuję instrukcji do wymiany łożysk zbiornika w tej pralce. Rozebrałem obudowę, koło pasowe i nie wiem co dalej. Jest obudowa zbiornika składająca się z dwóch części. Muszę ją rozdzielić? Czy muszę wymontować cały zbiornik. Jakie muszę zakupić łożyska.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie
    Pozdrawiam
    Sławek

0 6
  • #2 27 Sty 2010 10:03
    nares
    Specjalista AGD

Rozpinasz wszystko co się da, aby wyciągnąć zbiornik, potem go rozpoławiasz. Łożyska to chyba 6204-6205 sim. 30x52x10 - ale pewien nie jestem.

0
  • #3 27 Sty 2010 10:57
    staszekf
    Poziom 32  

nares napisał:
    Rozpinasz wszystko co się da, aby wyciągnąć zbiornik, potem go rozpoławiasz. Łożyska to chyba 6204-6205 sim. 30x52x10 - ale pewien nie jestem.
    Łożyska na pewno takie jak podałeś.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 27 Sty 2010 14:32
    ekspert1
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Proszę jeszcze powiedzieć czy po rozpołowieniu zbiornika obudowa sama zejdzie czy należy się zaopatrzyć w jakiś ściągacz?

2
  • #5 02 Lis 2010 23:02
    Shot
    Poziom 11  

Chciałbym odświeżyć temat. Stanąłem przed problemem wymiany łożysk w EW876F tak jak kolega z postu powyżej. Czy żeby wyjąć łożyska trzeba wyjąć i rozpołowić cały "bęben"? Czy potrzebny jest jakiś ściągacz? Jakie łożyska kupić? Czy z łożyskami wymienia się simering? Jeśli tak to jaki? Z góry dzięki za podpowiedź.

0
  • #6 03 Lis 2010 20:25
    ANDYW6
    Poziom 24  

Odpowiedź masz wyżej ( nr. łożysk wymiar simeringa ) ,wyciągasz zbiornik ,rozpoławiasz ,zdejmujesz koło z osi , wybijasz oś i łożyska z simeringiem z tulei a następnie składasz.

0
  • #7 03 Lis 2017 19:13
    szybownick
    Poziom 11  

Będę niebawem to samo robił w pralce Electrolux EWF 1005. Łożyska podczas wirowania głośno szumiały, a niekiedy słychać było głośne stuki i chroboty. Być może budowa zbiornika tej pralki podobna do tej w temacie. Zacząłem wyjmować zbiornik i widzę, że nie trzeba go ciąć - jest skręcany na śruby. Na razie uzyskałem informację, którą mogę się tu podzielić, że do ponownego składania zbiornika w całość jest w zasadzie potrzebna uszczelka, jednak powszechna praktyka jest taka że nie kupuje się nowej, a używa starą. Należy ją tylko wyczyścić, a wkleja się ją na silikon sanitarny. W miarę postępu prac być może będę miał coś więcej do dodania, nie wykluczam też że i będę potrzebował jakiejś podpowiedzi.

0