Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elekrolux EW876F - Instrukcja wymiany łożysk w pralce

ekspert1 27 Jan 2010 09:53 3927 6
 • #1
  ekspert1
  Level 2  
  Witam wszystkich.
  Pilnie potrzebuję instrukcji do wymiany łożysk zbiornika w tej pralce. Rozebrałem obudowę, koło pasowe i nie wiem co dalej. Jest obudowa zbiornika składająca się z dwóch części. Muszę ją rozdzielić? Czy muszę wymontować cały zbiornik. Jakie muszę zakupić łożyska.

  Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie
  Pozdrawiam
  Sławek
 • #2
  nares
  Home appliances specialist
  Rozpinasz wszystko co się da, aby wyciągnąć zbiornik, potem go rozpoławiasz. Łożyska to chyba 6204-6205 sim. 30x52x10 - ale pewien nie jestem.
 • #3
  staszekf
  Level 33  
  nares wrote:
  Rozpinasz wszystko co się da, aby wyciągnąć zbiornik, potem go rozpoławiasz. Łożyska to chyba 6204-6205 sim. 30x52x10 - ale pewien nie jestem.
  Łożyska na pewno takie jak podałeś.
  Pozdrawiam.
 • #4
  ekspert1
  Level 2  
  Bardzo dziękuję za podpowiedź. Proszę jeszcze powiedzieć czy po rozpołowieniu zbiornika obudowa sama zejdzie czy należy się zaopatrzyć w jakiś ściągacz?
 • #5
  Shot
  Level 12  
  Chciałbym odświeżyć temat. Stanąłem przed problemem wymiany łożysk w EW876F tak jak kolega z postu powyżej. Czy żeby wyjąć łożyska trzeba wyjąć i rozpołowić cały "bęben"? Czy potrzebny jest jakiś ściągacz? Jakie łożyska kupić? Czy z łożyskami wymienia się simering? Jeśli tak to jaki? Z góry dzięki za podpowiedź.
 • #6
  ANDYW6
  Level 24  
  Odpowiedź masz wyżej ( nr. łożysk wymiar simeringa ) ,wyciągasz zbiornik ,rozpoławiasz ,zdejmujesz koło z osi , wybijasz oś i łożyska z simeringiem z tulei a następnie składasz.
 • #7
  szybownick
  Level 12  
  Będę niebawem to samo robił w pralce Electrolux EWF 1005. Łożyska podczas wirowania głośno szumiały, a niekiedy słychać było głośne stuki i chroboty. Być może budowa zbiornika tej pralki podobna do tej w temacie. Zacząłem wyjmować zbiornik i widzę, że nie trzeba go ciąć - jest skręcany na śruby. Na razie uzyskałem informację, którą mogę się tu podzielić, że do ponownego składania zbiornika w całość jest w zasadzie potrzebna uszczelka, jednak powszechna praktyka jest taka że nie kupuje się nowej, a używa starą. Należy ją tylko wyczyścić, a wkleja się ją na silikon sanitarny. W miarę postępu prac być może będę miał coś więcej do dodania, nie wykluczam też że i będę potrzebował jakiejś podpowiedzi.