Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad y550 - zawieszająca się klawiatura

27 Sty 2010 10:17 5219 9
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z y550 a dokładniej z klawiaturą czasami się wyłącza . Objaw ten nie jest cykliczny zdaża się nieregularnie raz potrafi działać i 2 tygodnie a czasami potrafi wyłączyc 2 razy dziennie .Wraz z klawiaturą wyłącza się płytka dotykowa działa tylko myszka .Mimo że klawiatura się wyłączy to laptop działa poprawnie programy działaja sterowanie myszką jest tylko nie mozna nic napisać , pomaga restart komputera . Guzik wyłącz działa . Proszę o rade bo wysłanie do serwisu to nie ma sensu bo jak znam życie z usterką która objawia się raz na jakiś czas to na pewno nie bedzie im się chciało eksperymenować i to będzie takie przepychanie i udowoadnianie sobie na wzajem kto ma racje . Za odpowiedz z góry dzięki.
  • Poziom 20  
    Ja miałem ten problem kiedy podłączyłem uniwersalny zasilacz. Masz oryginalny zasilacz? Może też układ od sterowania klawiatury przerywać.
  • Poziom 10  
    tak zasilacz orginalny zresztą cały laptop ma 2m-c dzieje się to żadko ale jedna i to mnie wkuża bo jak by to zepsuło na dobre problem z głowy do serwisu i po zabiegu a tak oddam a tam tydzień będzie chodził przeinsaluja system i powiedzą że ok problem w tym że nie mogę wyłapać jakiejś reguły zeby mieć punk zaczepienia teraz znowu chodzi 4 dzień po 6godzin dziennie i nic , hyba teraz bym nie kupił lenovo choć po za tą usterką sprzęt fajny
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem z klawiatura w laptopie Y550 .
    Moje pytanie jest takie jak poradziles sobie z tym problemem oddales wkoncu do serwicu czy jakos inaczej to rozwiazales ?
    z góry dzieki za odpowiedz
  • Poziom 10  
    Niedsyłałem do serwisu bo to nie ma sensu bo jak by zepsuło się na stałe to może by naprawili a wtym wypadku jak blokuje się klawiatura raz na jakiś czas to niema sensu bawić w wysyłani bo napewno nienaprawią a takie wysyłanie groźi tym że tylko dodatkowo naraźić się mogę na dodatkowe usterki. Ale zauważyłem jeszcze jedną głupią przypadłość tego laptopa jak w pobliżu laptpa włącze jakiś zasilacz z tarnsformatorem do gniazdka to też się zawiesi . Drugi raz niekupił bym lenovo.
  • Poziom 2  
    No wlasnie mam takie same obawy ze dajac do serwisu moge narazic sie na jakies dodatkowe usterki (transport itp.) chciaz zdaza sie mi sie to czesto ze nie moge nic napisac przez kompletne zawieszenie klawatury , wlaczaniem sie pomocy windowasa po kilku "kliknieciach" na klawaturze lub wyskoczenie innych okienek bez bez ich wywołania. Mysalem nawet ze powodem tego moze byc system lub jakies sterowniki ....
    Dzieki za tak szybka odpowiedz
  • Poziom 10  
    ja na początku dzwoniłem do serwisu to pani w ifolini stwierdziła że to jeszcze się niezdażyło i poradziła przeinstalować system skoleji goś z jakiegoś zakładu naprawczego laptopy powiedział że to coś z płytą , myślałem o przeinstalowaniu systemu ale przy tym głupim rozwiązaniu jaki jest 1 partycja na której z czasem zbiera się dużo danych to jest to problematyczne , tak czy śak zdarza się to żatko i nieregularnie i szkoda było by ryzykować innymii usterkami jak kiedyś mi system padnie i będe zmuszony go przeinstalować to zobacze czy pomoże .Uważam że żaden serwis tego nie naprawi przynajmniej w moim wypadku bo ce stego że oddam go do naprawy tam będą go załączać 50 razy i steirdzą że jest ok a po powrocie z serwisu u mnie zatnie się 51 raz Jak znajdziesz rozwiązanie to proszę o info
  • Poziom 2  
    Po skontaktowaniu się z serwisem poradzano mi przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych i tak postąpilem ale niestety bez zmian . Zobaczymy co teraz powiedzą ...
  • Poziom 2  
    Po konsultacji z serwisem wysalem laptopa do naprawy.... po tygodniu juz dostalem go z powrotem. W dokumencie od serwisu napisano : wymiana mb i instalacja systemu... narazie wszystko dziala jak powinno zobaczymy pozniej :).