Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus 1.8 TDDI 2001rok co to za bledy?

27 Sty 2010 10:34 9733 9
  • Poziom 15  
    Witam autko jak w temacie bledy z silnika to
    P0149
    P1564
    C0915
    C2496
    P000b
    Blędy zdiagnozowane Launchem x431 który nie rozumie tych blędów.Autko pali 11 litrów ON a powinno palić 7 do 8 litrów.Filtry nowe.Auto pali bardzo ladnie jak na tę pore roku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Pierwszy - regulacji czasu wtrysku.
    Drugi - moduł pompy wtryskowej.
  • Poziom 15  
    Czyli sugerujesz wymianę pompy wtryskowej?? Jeden elektryk kazal zakupić drugi sterownik silnika ale nie pomoglo.Możliwe jest uszkodzenie pompy?? Dodam że auto sprawuje się bardzo dobrze,jest nieco wolowate ale nigdy nie zawiodlo,zawsze odpala bez problemu.
  • Poziom 42  
    Nie sugeruje , w żadnym wypadku. Moduł pompy wtryskowej jest na niej , na górze.
    Błedy te znalazłem w starych papierach , nie jest to pełne tłumaczenie.
    Innych nie mam. Poczekaj , są szpece od diesli na forum , może pomogą.
  • Poziom 35  
    P1564- sterownik pompy - dawka wtrysku
    mam tylko tyle , reszta tych błedów sa jakies dziwne

W takich przypadkach nalezy odczytac błedy w sterowniku pompy i wtedy działać. Na ogół albo ster albo mechanika pompy. Czyli pompa do roboty.
  • Poziom 13  
    Jeśli wyskoczyły ci te dwa kody usterek P0149 i P1564 to usterka dotyczy złego konta wtrysku i może to być sama pompa usterka mechaniczna lub może być uszkodzony zawór kąta wtrysku jest od spodu pompy przykręcony dwoma torxami a jeśli do tego będzie jeszcze głośno pracował to na pewno będzie to wina zaworu ,sporadycznie może być to wina źle ustawionego rozrządu czyli wał korbowy a pompa wtryskowa .A jeśli chodzi o pozostałe kody to te z literą C dotyczą układu ABS ale nie znalazłem opisów tych kodów .

• Poziom 27  
    Kąt wtrysku sprawdzić czy się przestawia wraz z obrotami jak nie to przytarty zawór przestawiacza kąta pompa do regeneracji
  • Poziom 29  
    P0149-Obwód nastawnika kąta wyprzedzenia wtrysku
    P1564-Moduł kontroli pompy wtryskowej (Żądanie redukcji paliwa)
  • Poziom 15  
    Co najciekawsze rozrząd był wymieniany i jest na 100% sprawny.Silnik pracuje bardzo kulturalnie tylko to spalanie jest przerażające.
  • Poziom 18  
    przyklejając sie do tematu, problem z zapaleniem silnika, wywala błędy(IDS) P1664-nieprawidłowe funkcjonowanie FIP, oraz P1564 FIP żąda zredukowania dawki, nie widze obrotów pompy w podglądzie parametrów-ale szczerze obsluga tego programu to dla mnie porazka wiec moze to i moja interpretacja. jakies sugestie? sterownik pompy zostal podmieniony, mechanik uszkodzil ,,galaretke" wewnatrz (chcial ja naprawic) czujnik obrotow pompy IWZ juz podmienialem....