Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant THERMOMAX VUW 180 / 1XE - Przerywa grzanie wody

27 Sty 2010 13:40 6212 6
  • Poziom 9  
    Witam ! Od 10-ciu lat użytkuję piec VUW 180 / 1XE. Dwa miesiące temu naprawiałem zawór trójdrożny a teraz mam nowy problem. Po otwarciu kranu z ciepłą wodą piec uruchamia się na chwilę, po czym wyłącza się i włącza co kilka sekund przez minutę - dwie aż w końcu zaskoczy i grzeje. Przez ten czas jednak płynie masa wody. Czy ktoś wie jak można temu zaradzić ?

Proszę usunąć słowo "PROBLEMY" z tytułu tematu
    mod - mirrzo
  • Poziom 9  
    a kiedy robiłeś przegląd? zapewne urządzenie wymaga wyczyszczenia, palnika wymiennika pierwotnego, elektrod zapłonowych i jonizacyjnych.

Moderowany przez serwisant73:

Regulamin-p. 15.

• Specjalista - systemy grzewcze
    wymień mikrowyłącznik na zaworze trójdrogowym.

Moderowany przez serwisant73:

Regulamin- p.15.

• Poziom 9  
    Czyściłem wszystkie elementy podczas naprawy zaworu trójdrożnego
    Ponownie radzę wymienić mikrowyłącznik zaworu trójdrogowego. Oczywiście mogą być inne powody zakłóceń pracy kotła ale opisujesz że naprawiałeś zawór, pewnie z powodu wycieku wody lub zużycia sprzęgiełka ( taka dźwignia co uruchamia mikrowyłącznik cwu). Jeżeli miałeś wyciek wody to wyłącznik również był zalany a poza tym po tylu latach miał prawo się zużyć. Jeśli jednak sam osobiście zregenerowałeś zawór to czy wymieniłeś wszystkie elementy tzn. 1-zestaw naprawczy zaworu trójdrogowego 2-zestaw naprawczy zespołu membrany i 3-wspomniane sprzęgiełko.
    W Sopocie masz RKS Vaillant Marek Ziarkiewicz radzę zleć to fachowcom bo to problem dobrze nam znany. Jeżeli masz problem ze znalezieniem tel. to podaję nr. infolini Vaillant 0801 804 444. Nie podaję nr. bezpośredniego bo sam jestem ofiarą takiego postępku na tym forum, lub na stronie vaillant.pl.
  • Poziom 9  
    Podczas naprawy zaworu wymieniłem wszystkie jego elementy, poza właśnie mikrowyłącznikiem. Czy on może generować takie objawy ?
    Oczywiście że tak. Słaby styk na mikrowyłączniku co chwile chce załączyć i wyłączyć ciepłą wodę.