Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka SCART + mini-jack -> S-Video?

Sound3D 27 Sty 2010 15:57 9975 12
  • #1 27 Sty 2010 15:57
    Sound3D
    Poziom 15  

Witam. Czy istnieje taka przejściówka SCART + mini-jack -> S-Video? Chce z laptopa wyświetlać obraz na TV + dźwięk. TV ma złącza SCART i Chinch (Audio Stereo + Video).

Czy tak połączone zadziała? Lub w jaki inny sposób można to połączyć?

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 27 Sty 2010 16:33
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Sprawdź, czy telewizor obsługuje S-Video w złączu SCART, nie każdy obsługuje.

Jeżeli nie obsługuje, to między chrominancję, a luminancję należy wstawić kondensator.

Opisy pinów obu złącz są w internecie.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Sty 2010 16:43
    Sound3D
    Poziom 15  

A jak mogę to sprawdzić? Nie znam się za bardzo na tym...

0
  • #4 27 Sty 2010 17:55
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Kup przejściówkę Euro<->SVideo+3xChinch oraz kabel SVideo. To wystarczy do podłączenia obrazu. jeżeli telewizor nie obsługuje SVideo, to obraz będzie czarno-biały.

0
  • #5 27 Sty 2010 22:14
    Sound3D
    Poziom 15  

No TV ma tylko EURO i Chinch (czerwone, białe, żółte). S-Video nie ma. Czyli koloru nie będzie?

0
  • Pomocny post
    #6 27 Sty 2010 23:50
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Nie zrozumiałeś, o co chodzi.

Chodzi mi o to, że złącze Euro przewiduje standardy CVBS, SVideo i RGB, ale nie każdy telewizor obsługuje SVideo przez Euro. Aby to sprawdzić, nalezy kupić takie coś:

Przejściówka SCART + mini-jack -> S-Video?

Do tego kabel z końcówkami SVideo, połączyć i sprawdzić. A jeżeli obraz będzie czarno-biały, to wtedy kupić kabel SVideo<->CVBS i podłączyć do gniazda CVBS od strony TV.

0
  • #7 15 Mar 2010 16:05
    dominik_fil
    Poziom 17  

posiadam właśnie taką przejściówkę. Tyle, że chciałem obraz przekazać z TV na kompa, a konkretnie to z dekodera która posiada eurozłącze. Ale właśnie po podłączeniu do dekodera obraz na kompie jest czarny.

Jak pisze andrzejlisek potrzeba kabla SVideo<->CVBS , czyli Composite video?
    Tylko gdzie taki kabel kupić, nie mogę nic takiego znaleźć.
    Jakby ktoś mógł wstawić jakiś link z allegro do takiego kabla, albo innego sklepu o ile ktoś znajdzie taki kabel.

Żeby nie było łamania regulaminu przy wstawianiu linków z allegro to skorzystajcie z archiwizatora aukcji, który pamięta ją nawet po wygaśnięciu. I może wtedy nie będzie łamany regulamin.
    http://www.allegromat.pl/

Dodano po 10 [minuty]:

P.S.
    Dekoder mam Cyfry+ -> Thomson TS4P
    A TV Sony Trinitron
    KV-M2521K
    lub
    KV-M2520K
    Nie wiem który z tych bo na książce od TV są te dwa modele podane.

Dodano po 33 [minuty]:

Jeszcze jedno.
    Według tej strony:
    http://tux.jogger.pl/2007/04/27/porownanie-czterech-platform-cyfrowych-stan-na-kwiecien-2007/

Thomson TS4P ma dwa eurozłącza (pełne - RGB/copmosite);

Czyli jak rozumiem powinien przekazywać wszystkie kolory, czy tak?

Więc może ta przejściówka nie ma wszystkiego podłączonego wewnątrz?

0
  • #8 15 Mar 2010 18:10
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Czy komputer posiada SVideo, czy CVBS?

Potrzebujesz przejściówki przedstawionej w moim poprzednim poście oraz kabla SVideo-SVideo lub chinch-chinch w zależności od posiadanego gniazda w komputerze.

Pozostaje również ustawić w dekoderze właściwy sposób przesyłania sygnału video.

0
  • #9 16 Mar 2010 01:41
    dominik_fil
    Poziom 17  

W kompie mam SVideo i CVBS. Mam też kable SVideo-SVideo oraz 2xchinch-2xchinch.

Ja podłączałem tak, że tą przejściówkę pod euro złącze w dekoderze i kabel svideo podłączałem do videograbbera , a tego grabbera przez USB do kompa. Ale nie próbowałem z opcją bezpośredniego podłączenia do kabla svideo do kompa. Ponieważ używam do zgrywania programu Ulead VideoStudio SE DVD dołączonego do grabbera. Ale jak pisałem obraz jest czarno-biały i dźwięku nie mogę przesłać. Pomimo, że w dekoderze i grabberze są gniazda 2xchinch i podłączam do nich kabel 2xchinch-2xchinch, próbowałem też pod mikrofon z kablem 2xchinch-mini jack i też bez efektów.

Dodam, że wcześniej zgrywałem przy użyciu grabbera obraz z magnetowidu zgrywając kasety vhs i było wszystko ok dźwięk też był.

Aukcję usunąłem.
    Regulamin p.10.11 - GKVIDEO

0
  • #10 16 Mar 2010 07:52
    hojlo1
    Poziom 35  

dominik_fil - mógłbyś sprecyzować o co chodzi?

Temat jest o podłączenia komputera do TV, a Ty chyba chcesz coś odwrotnego osiągnąć?
    (zgrać coś na komputer z dekodera?)

Jak tak, to zobacz jaki sygnał daje dekoder na wyjściu (z jakiego wyjścia).
    Obraz z odpowiedniego gniazda do grabbera (i dźwięk osobno z dekodera do grabbera).

Ps - zasada identyczna, jak przy zgrywaniu z VHS. ;)

0
  • #11 16 Mar 2010 12:27
    dominik_fil
    Poziom 17  

Temat jest jasny i wyraźny "Przejściówka SCART + mini-jack -> S-Video", dotyczy przejściówki z pomocą której można wyświetlić obraz z komputera na TV i obraz z TV na komputerze.

Mi chodzi o tą drugą metodę, ponieważ chciałbym zgrać jakiś program czy film na dysk.

Tą widoczną na zdjęciu przejściówkę kupiłem niedawno. Wcześniej kupiłem grabbera i zgrywałem sobie stare nagrania z kaset VHS bezpośrednio z magnetowidu na komputer.
    Ostatnio dokupiłem tą przejściówkę i chciałbym nagrać spróbować nagrać jakiś film.

Wydaje mi się, że aby zgrać film z dekodera potrzeba przez grabbera puścić sygnał do komputera.

Jak wyżej pisałem mam dekoder Thomson TS4P a jedyną informacją jaką znalazłem na temat eurozłacza jakie on posiada to link z mojego pierwszego postu.

Na razie dźwięk zostawmy. Mam natomiast jeszcze jedno pytanie o CVBS czy do tego będzie dobry też kabel chinchowy, bo końcówki wyglądają tak samo?

0
  • #12 16 Mar 2010 13:04
    hojlo1
    Poziom 35  

Właśnie o to chodzi, że każda przejściówka to strata sygnału (do tego chyba w tej przejściówce rozdzielona jest chrominacja z luminancją stąd może być obraz czarno-biały).
    Prościej (i lepiej w tym przypadku) jest podłączyć przewód, który z jednej strony ma Eurozłącze, a z drugiej 3 wyjściowe "cincze" (wyjście Video CVBS i stereo audio).

Chyba ze w instrukcji dekodera jest że na Euro jest S-Video wypuszczane, wtedy jakość obrazu będzie lepsza... .

Ps - ten opis wyjść komputera nie ma absolutnie sensu w tym przypadku (bo chcesz wejść sygnałem do komputera - stąd grabber)

0
  • #13 17 Mar 2010 19:18
    dominik_fil
    Poziom 17  

Poradziłem sobie według waszych wskazówek.
    Pierwsze co zrobiłem, to w menu dekodera zmieniłem opcję przesyłania obrazu na magnetowid na SVIDEO. Następnie pod dekoder podłączyłem tą przejściówkę, ale nie w to samo gniazdo co podłączony jest kabel przesyłający sygnał do TV (w które to wcześniej podłączałem tą przejściówkę) , tylko w gniazdo oznaczone jako magnetowid - oczywiście mowa o EURO.
    Następnie do przejściówki podłączyłem kabel SVIDEO.

A do kompa videograbber, pod który następnie podpiąłem drugi koniec kabla svideo.

Dźwięk wziąłem bezpośrednio z dekodera z 2 gniazd chinchowych (Hi-Fi) i także podpiąłem kabel 2xchnch-> 2xchinch pod te gniazda i odpowiednie pod videograberra.

I już miałem kolorowy obraz w Ulead VideoStudio SE DVD.
    I teraz jak odtwarzam zgrany materiał to jest obraz i dźwięk OK, ale jak mi program wykrywa obraz to jeszcze nie słyszę dźwięku. Ale to już nie jest takie istotne, ważne, że po nagrani jest.

0