Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel kadett 1,7D 91r Pękniecie paska rozrządu

27 Sty 2010 16:05 2699 5
  • Poziom 9  
    Przy moim oplu kadecie podczas mrozów, przy zapalaniu samochodu, pękł pasek rozrządu.
    Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens go wymieniać, gdyż słyszałem że mogło to spowodować uszkodzenie silnika.

Proszę o opinie

Z góry dziękuję,
    Tomek
  • Poziom 12  
    Załóż nowy pasek i pokręć silnikiem, czy nic nie blokuje. Dodatkowo zrzuć pokrywę zaworów i popatrz czy wszystko jest ok i czy wracają zawory do góry.
  • Poziom 12  
    te silniki są spoko miałem 3 zdarzenia gdzie tylko były do wymiany płytki zaworowe oraz pasek rozrządu .zdejmij pokrywę i jak kolega wcześniej pisał załóż pasek i na sucho parę razy przekręć, jak będzie git to pal.
  • Poziom 9  
    Dzięki za rady, spróbuję założyć nowy pasek jak będzie cieplej.

Chciałbym dodać że auto po tygodniowej przerwie wcale nie odpaliło, więc pasek mógł pęknąć na postoju pod wpływem mrozu.
    Jeśli ktoś wie coś więcej o tym silniku proszę o porady.
  • Poziom 11  
    zdejmj pokrywe i zobacz czy nie sa popekane krzywki zaworowe przewaznie one tylko pekaja jak pasek strzeli bo zawory sa w głowicy na wprost tłoka
  • Poziom 9  
    Opinia "grzegorza" w 100% trafiona jak zdejmę wałek zobaczę więcej. Mam jeszcze pytanie dotyczące głowicy do tego silnika, czy były identyczne w modelach 1,6D i 1,7D.
    silnik opel GM (nie Isuzu)