Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 3,0 DCI 140 k auto odpala i gaśnie

beniomerolex 27 Jan 2010 18:56 11723 14
    beniomerolex
    Level 2  
    Moje auto odpala i gaśnie. Czynność tę muszę powtarzać 30-40 razy i wtedy auto chodzi. Aktualnie jest na warsztacie gdzie naprawiono wtryski i sytuacja nie ulega zmianie. Właściciel warsztatu oznajmił mi że się poddaje. Jeżeli ktoś zna przyczynę będę wdzięczny za pomoc.
    trans-serwis
    Level 39  
    Diagnoza była robiona?
    Skąd decyzja o naprawie wtryskiwaczy przecież to auto na common railu, objawy wtryskiwaczy całkiem inne.
    Jakie ciśnienie na szynie?
    MRCZ
    Level 17  
    Sprawdziłbym czujnik ciśnienia paliwa...
    TESMEN
    Level 18  
    a czujnik położenia wałka lub inny o podobnej funkcji ? co kilkanaście / kilkadziesiąt zakręceń stanie się tak że wszystko się zgra i zagada..
    User removed account
    User removed account  
    Piasek80
    Level 31  
    W lewym narożniku komory silnika (dość dobrze schowana) powinna znajdować sie pompka ręczna do paliwa - spróbuj ręcznie podpompować po takim zgaśnięciu i zobacz czy odpali. Jeżeli pomoże - to masz zbiornik do czyszczenia (zakładam oczywiście ze stanu filtra paliwa jesteś 100% pewny)
    beniomerolex
    Level 2  
    Piasek80 wrote:
    W lewym narożniku komory silnika (dość dobrze schowana) powinna znajdować sie pompka ręczna do paliwa - spróbuj ręcznie podpompować po takim zgaśnięciu i zobacz czy odpali. Jeżeli pomoże - to masz zbiornik do czyszczenia (zakładam oczywiście ze stanu filtra paliwa jesteś 100% pewny)
    FILTR NOWY ,ZBIORNIK WYCZYSZCZONY
    glosnik
    Level 11  
    witam mam podobny problem kilka razy zapali zgasnie a jak sie silnik nagrzeje to chodzi bez problemu a jeszcze jak zimny to nie reaguje na pedal gazu jak napisalem wszystko mija jak tylko silnik sie troche nagrzeje
    Piasek80
    Level 31  
    W takim razie pokusiłbym się o kontrolę potencjometru pedału gazu - może ten coś nie teges... nie wiem - wilgoć sie dostaje, coś zwiera lub najzwyczajniej w życiu powypalały się blaszki/styki w najbardziej użytkowanym zakresie...
    norrbi
    Level 18  
    Witam i jak temat mastera opanowany?

Dodano po 24 [minuty]:

Do pedalu gazu nie zagladaj bo pobrudzisz sobie rece od dywanika ,pedal gazu do zupelnie inny objaw typu szarpanie a nie brak reakcji a zaraz dobrze.Jak ci zalezy na fachowosci to sie odezwij .
    maciej132
    Level 1  
    Jesli chodzi o master 3dci zapali i zgasnie to mialem tą samą usterkę.Przyczyną był popsuty przepływomierz powietrza koszt w serwisie 1100 zł.Sprawdz na komputerze czy masz dobry zawór EGR mój był terz uszkodzony.To on mógł popsuć przepływomierz powietrza.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    binabik
    Level 6  
    auto 2,5dci 120km 2009r . Również mam taki sam problem , auto osłabło , strasznie wolno wkręcało się na obroty , na zimnym silniku nie reagowało na gaz . Po wstawieniu drugiego zaworu paliwa na pompie wtryskowej zaczął odrazu reagować na gaz z tym że wstawiliśmy inny i odcina go (gaśnie przy 1800obr) po czym znów odpala bez problemu i chodzi do 1,8 tys/obr . Podmienimy drugi zawór z innej masterki sprawnej i dam znać . Dodam , że wtryski wymienione , rozrząd nowy (wcześniej na starym był przestawiony o 1 ząbek na wałku od strony podszybia - czy to było zagranie celowe ? ) .
    binabik
    Level 6  
    Problem rozwiązany . Zawór AGR urwała lub wypaliła się blaszka zatykająca egr i dusiło silnik spalinami bezpośrednio z wydechu przez przepustnice .