Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sformatować jedną z dwóch partycji USB HDD na fat32 win7

gander84 27 Jan 2010 19:19 9434 11
    gander84
    Level 9  
    Mam dysk usb hdd 1tb. jest on w systemie plików ntfs. Podzieliłem go na dwie partycje jedna ma zostać ntfs a druga musi być fat 32 żeby ją widział telewizor. Tylko że w windows 7 mogę zrobic tylko format ntfs albo exfat.Niestety telewizor widzi tylko fat32. jak mam sformatować tylko tą jedną partycję na windowsie 7 do fat32. Próbowałem na xpeku ale mogłem tylko na ntfsa formatować może ktoś wie jak to zrobić?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mietekn
    Level 35  
    Spróbuj z linii poleceń np: format g: /FS:FAT32
    Oczywiście zakładając że g: to literka partycji którą chcesz sformatować.
    gander84
    Level 9  
    tak też próbowałem. wyskakuje komunikat że dla ntfs to nie działa chociaż wpisuje fat32 nie ntfs
    Matuzalem
    Level 43  
    W systemach od w2k w górę FAT32 może być użyty tylko dla partycji <32GB i jedynym wyjściem jest użycie jakiegoś innego, niż wbudowane w te systemy, narzędzia.
    Czy to będzie fdisk , czy jakieś dedykowane konwersjom programy typu gparted; PM itp. to już Twój wybór.
    krzyyysztof
    Level 15  
    Na NTFS mogłeś pewnie dlatego że masz większą partycję niż standardowo obsługuje FAT32
    Jaki jest rozmiar tych partycji :?:
    Spróbuj programu GParted lub PQMagic

Pozdrawiam
    gander84
    Level 9  
    rozmiar partycji 195 gb. ale wcześniej dysk cał 1 tb był na fat32 i widział go TV. Musiałem zmienić na ntfsa ponieważ mam większe pliki niż 4gb. a teraz chciałbym zamienić tylko jedną z partycji na fat32 żeby TV odtwarzał mi z niej filmy.ściągam Gparted i zobaczę
    Matuzalem
    Level 43  
    To nie o rozmiar chodzi, a o możliwości - właściwie zaś ograniczenia - narzędzi wbudowanych w systemu NT Microsoftu.
    Pamiętaj, że powrót* do FAT32 to kolejne spotkanie z ograniczeniem wielkości plików więc będzie coś za coś.

* Gparted pozwolić Ci powinien na konwersję, bez konieczności zabawy z formatowaniem (w rozumieniu "zamazywania"). To zaś spowoduje, że zawartość tej partycji pozostanie do użytku (kwestię +4GB/plik pomijam).
    krzyyysztof
    Level 15  
    Matuzalem wrote:
    Gparted pozwolić Ci powinien na konwersję, bez konieczności zabawy z formatowaniem.
    To zaś spowoduje, że zawartość tej partycji pozostanie do użytku (kwestię +4GB/plik pomijam).

Tylko pytanie co w sytuacji gdy na tej partycji znajdują się pliki większe niż 4GB.
    Będą bezużyteczne.
    mietekn
    Level 35  
    Na FAT32 nie wgrasz plików większych od 4GB. Na FAT32 są tylko 32 bity na określenie długości pliku stąd to ograniczenie. Nie dokonasz tez konwersji z NTFS na FAT32 jeśli były na niej pliki ponad 4GB.
    gander84
    Level 9  
    wiem że nie bedę miał plików większych niż 4gb na tej partycji.Nie przeszkadza mi to. tylko kwestia formatu na fat32.

Dodano po 34 [minuty]:

Gparted też nie pomógł. Dysk usb widzi jako nieprzydzielone miejsce. Było by ok z formatowaniem tam od nowa to by działało ale co z 600 gb danych na tym dysku?? temat nadal aktualny
    bigwaser
    Level 2  
    może włóż płytkę od windowsa uruchom ponownie kompa i postepuj tak jak byś chciał zainstalowac nowy system, czyli zaznaczasz ten dysk, że to na nim chcesz instalować, potem usuwasz partycję na nim tworzysz nową ,i formatujesz jako fat32 i wyłączasz instalatora , zanim dojdzie do konieczności formatowania na ntfs, potem uruchamiasz system normalnie i jakimś innym programem robisz sobie ntfs z pozostałej części dysku ;)