Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo do 1500zł - pomoc w wyborze.

ORBiT_PL 27 Sty 2010 20:47 1586 10
  • #1 27 Sty 2010 20:47
    ORBiT_PL
    Poziom 9  

Stoję przed zakupem nowych frontów, szczególnie z myślą o muzyce wszelkiego gatunku (nie licząc techna, metalu). Obecnie posiadam zestaw Yamaha RX-V657 + Jamo S416, które używam w pomieszczeniu o powierzchni ok. 15m2 (w niedalekiej przyszłości będzie więcej, dlatego też chciałbym już zakupić mocniejsze kolumny ale bez przesady). Przeglądnąłem od groma tematów na różnych forach i naprawdę ciężko coś wybrać nie mogąc zobaczyć poszczególnych modeli na żywo (w moim mieście niestety nie znalazłem żadnego salonu oferującego odsłuch). Obecnie moja lista kandydatów wygląda następująco:

- Dali Concept 6 (wiele pozytywnych opinii, szczególnie o środku i górze, ale niektórzy narzekają na niedobór basu)
    - Jamo C407 (wielka niewiadoma, mimo dobrego wyniku w teście Audio i ponadprzeciętnej dynamice nie są brane na poważnie, a spotkałem się nawet z określeniem zabawek, poza tym szczególnie przemawia do mnie ich wygląd)
    - Mission M34i (podobnie jak concept 6, ciepło przyjęte przez grono słuchaczy, ale na temat basu są podzielone zdania)
    - Wharfedale Diamond 9.5
    - Tonsil Maestro S (podobno udany produkt, ale czy faktycznie są warte swojej ceny? Czy nie są przypadkiem faworyzowane ze względu na producenta?

Proszę więc o pomoc w wyborze, szczególnie tych, którzy słyszeli poszczególne kolumny.

0 10
  • #2 27 Sty 2010 21:08
    globus1987
    Poziom 29  

Pomyśl o tonsilowskich siestach na prawdę jedne z lepszych kolumn w swojej cenie dużo lepsze niż maestro s. Druga moja propozycja to właśnie wymienione przez ciebie missiony m34i świetne kolumny i uwierz mi na basie wcale nie kulawe :) . A czy interesuję cie Diy?.

0
  • #3 27 Sty 2010 21:26
    dues
    Poziom 28  

Też radziłbym zwrócić uwagę na Siesty. Do 15m2 w sam raz, do większego pomieszczenia także jeśli nie zależy Ci na hałasie. Niskich tonów z pewnością nie zabraknie.

0
  • #4 27 Sty 2010 22:38
    wolfi18
    Poziom 15  

kolego, muszą być nowe czy mogą być używane ? bo jeżeli używane to jest większy wybór i można kupić lepsze kolumny

0
  • #5 28 Sty 2010 00:01
    Poker770
    Poziom 16  

Zobacz Mission M35i.Basior to on ma ;-)

Dodano po 4 [minuty]:

Znam M35i. Bass mocny punktowy i twardy, mocna średnica,dużo wysokich tonów to tak pokrótce gdy je słyszałem.

0
  • #6 28 Sty 2010 16:27
    ORBiT_PL
    Poziom 9  

Diy odpada bo nigdy nie miałem z tym styczności, więc wolę dopłacić i mieć pewność, że wszystko jest na swoim miejscu.

Co do używek, nie mam nic przeciwko.

Idąc za waszą radą coraz bardziej skłaniam się ku Siestom, ale ogólna sytuacja firmy Tonsil nie jest zachęcająca, zresztą bardzo trudno je dostać. A tak jeszcze na koniec, czy duża jest różnica pomiędzy Dali Concept 6 a tymi Siestami?

0
  • #8 28 Sty 2010 17:25
    wolfi18
    Poziom 15  

jak już wspominałem, skoro mogą być używane to scherzo 350 zagra cudnie i zatrzęsie domem :)

0
  • #9 28 Sty 2010 20:37
    Dani66
    Poziom 30  

Scherzo 350 są bardzo dobre, ale za duże do 15m^2, zresztą z budżetem 1500zł warto poszukać Mission M35i bądź Siest, a w używanych Tango 200 (rzadkie, ale dobre).

0
  • #10 01 Lut 2010 15:55
    globus1987
    Poziom 29  

ORBiT_PL napisał:

Idąc za waszą radą coraz bardziej skłaniam się ku Siestom, ale ogólna sytuacja firmy Tonsil nie jest zachęcająca, zresztą bardzo trudno je dostać.

Kolego a ty chcesz kupić firmę tonsil czy ich kolumny?. Po drugie siesty są na allegro,czy choćby na e-tonisl, sklep tonsil i nie tylko są bardzo łątwo dostępne więc to co piszesz to chyba jakiś żart.

0
  • #11 01 Lut 2010 16:31
    ORBiT_PL
    Poziom 9  

Kupuje produkt i oczekuje pewnego okresu gwarancyjnego. Niestety Pro Tonsil już nie istnieje więc nie wiem jak to się ma do rzekomych 24 miesięcy u sprzedawców z allegro, a jeśli chodzi o sklep e-tonsil - siesty są już niedostępne.

0