Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana filtra LCD w noki n95 i noki n95 8GB

27 Sty 2010 21:31 4832 11
 • Poziom 12  
  W noki n95 8gb gdy włączam telefon zawibruje i podświetlą się na chwile klawisze pod wyświetlaczem te na których się dobiera rozmowy i nic więcej się nie dzieje. Gdy podłącze ładowarkę to ekran się zaświeca na biało i podświetla się klawiatura i nic więcej. Taśma LCD jest sprawna, wyświetlacza nie mogę sprawdzić. Sądzę że to będą filtry LCD. Czy to są te układy Z4404, Z4405, Z4406? Co jeszcze to by mogło powodować?

  W noki n95 gdy włączam zapala się ekran na biało i telefon zawibruje i nic więcej. Tu sprawdzana była inna taśma i lcd i to samo.

  Obie płyty były kompana w płynie IPA i dalej to samo.

  Posiadam podgrzewacz i lutownicę hot-air. Co jeszcze muszę posiadać żeby to wymienić? Będzie to moja pierwsze lutowanie tak małych elementów. Chcę to zrobić sam.
 • TermoPasty.pl
 • Poziom 31  
  Sprawdź najpierw po omacku czy z telefonów można normalnie korzystać, jeśli taśmy sprawne fon działa możesz próbować z glassami. Za lcd odpowiedzialne są glassy Z4406 i Z4405.
 • TermoPasty.pl
 • Poziom 31  
  Tak, to standardowy filtr 5x5 pinów.
 • Poziom 12  
  Czyli w tych nokiach raczej zepsuły się filtry? Czy jest jeszcze coś co może powodować tą usterkę?
  Co oprócz podgrzewacza i hot-air muszę jeszcze mieć by wymienić te filtry??
 • Poziom 12  
  Jak uda mi się naprawić te telefony to wtedy zdobędę doświadczenie. Ciekawe czy jak Ty zaczynałeś to miałeś doświadczenie a jakoś teraz je masz i jesteś specem. Daj mi również szansę i odpowiedz mi na pytania.
 • Spec od GSM
  spec był kupiony za worek kartofli, nie zwracaj na niego uwagi.
  mówiąc o doświadczeniu dałem ci do zrozumienia żebyś poćwiczył na skrzynce starcyh płyt, aż dojdziesz do wprawy, bo jest duża szansa że jak porwiesz się od razu na te telfony, to wiele z nich nie zostanie.
  a tak btw, jeśli telefony nie działają normalnie (poza lcd) to wymiana filtrów nic nie da.
  proponował bym jeszcze raz podejść do rozpoznania usterki ;)
 • Poziom 12  
  To co by to mogło powodować? Ale wgrać softa w n95 8GB się udało. Co jeszcze mogę sprawdzić? Ktoś miał podobny przypadek??
 • Poziom 31  
  1.To że nie ma melodyjki powitalnej, może po prostu jest wyłączona.
  2.Łapać doświadczenie na N95 i N95 8GB hmmmm, zaczynasz od głębokiej wody.
  Gdyby udało Ci się włączyć telefon i po omacku spróbować zadzwonić chociażby na 112 to duże prawdopodobieństwo że wystarczy wymiana filtrów. Filtr zabezpiecza jedynie dany układ, więc podstawa żeby się brać za wymianę to sprawny telefon.
 • Poziom 12  
  Więc jeśli nie wymienię filtrów to się nie przekonam? Mam stacje hot-air i podgrzewacz. Teraz co jeszcze muszę dokupić? Jakiś topnik, czy pastę lutowniczą? Sita też będę potrzebował?