Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RADIOLA VIOLA II jak ją ożywic

27 Sty 2010 22:38 2771 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich .Stałem sie posiadaczem radioli VIOLA II . Czy ktoś posiadał takowe cudo.Jest to połączenie magnetofonu szpulowego melodia (chyba serii 2) i radia bolero.Rok prod około 1960 prod.ZRK.Wszystko w zabudowie szafkowej.Brakuje mi głośniczków bocznych ,mosiężnego emblematu (wiola II)i skali radia(przedni panel).Reszte posiadam w dobrym stanie.Może ktoś posiada takowe.Sprobuje ożywić i odnowić to cudo,myślę ze wyglądało by to ciekawie w salonie lub pokoju gościnnym.Co o tym myślicie:D. Interesuje mnie przede wszystkim przedni panel radia bolero.Nadmienię ze dopiero zaczynam zabawę z tym wynalazkiem.

Proszę zaznajomić się z wewnętrznym regulaminem działu Elektronika Retro oraz regulaminem forum, po czym poprawić pisownię.
    [Futrzaczek]
  • Poziom 2  
    Skala jest tak sama jak w radiu Bolero, skontaktuj się z użytkownikiem Piotrek J. z forum trioda.com. On ma skany /po retuszu/ tej skali - folia z napisami i reszta drukowana na kartce. Wkładasz to między dwie szybki o odpowiednich wymiarach. Więcej o skali dowiesz się tu
    http://trioda.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=2298&start=15
    Napis - jeśli pożyczysz od kogoś oryginał, to zrobi ci go Matizz z forum trioda.com (kopia będzie plastikowa, ale możesz ją odpowiednio pomalować).
    Głośniki - tu będzie trudniej. Zmierz średnicę otworów w ściankach i szukaj takich /z epoki - oczywiście/ na Allegro. Może nie szybko, ale za jakiś czas na pewno znajdziesz. To tyle.
  • Poziom 18  
    Tutaj też jestem ;)
    Napisz do mnie na PW, to Ci prześlę. Musisz jedynie znaleźć punkt ksero i szklarza.
    Szkoda tylko, że nie masz nawet starej skali na docięcie szkła.
  • Admin Grupy Retro
    Skoro zaczynasz zabawę z tym wynalazkiem, to radzę poczytać, jak to robili inni.
    Choćby w tematach o reanimacji Pionierów.

Propo głośników - skoro Bolero to lekko stuningowane Tatry, a kilka tematów wyżej jest do sprzedania komplet głośników od Tatr, może warto tam uderzyć?
  • Poziom 9  
    Dzięki bardzo za zainteresowanie,jestem tu nowy wiec wybaczcie żółtodziobowi.Co do skali to potrzebuję tylko skanu .resztę wytnę z pleksy.Glośnik główny załatwiony,więc pozostaje tylko emblemat i tu moze być problem.Większy problem jest z obudową poniewarz została ona pomalowana farbą olejną.Spróbuję ją jakoś odnowić.Czytałem że nie niszczy się historii ale jestem zmuszony,więc może dopasuję ją jakoś do mebli.A może ktoś zainteresowany jest ewentualna zamianą na jakieś stare radio(kaprys lub podobne).

Dodano po 40 [minuty]:

Co do ostatniego zdania w.w.postu:posiadam obudowę szafkową,chassis radia(prawdopodobnie bolero),magnetofon szpulowy "melodia",wszystkie pokrętła radia i magnetofonu "ładne".Posiadam równierz niektóre elementy zdobienia tj.:mosiężne obwódki głośników bocznych,mosiężne zawiasy,mosiężne druciki zdobiące ścianki boczne,głośnik główny.Tylna ścianka zabudowy radia i komory głośników nie jest oryginalna.Dodam jeszcze że nie wiem, czy to wszystko działa ponieważ nie ma kabli ,a nie jestem elektrykiem.

Proszę zaznajomić się z wewnętrznym regulaminem działu Elektronika Retro oraz regulaminem forum, po czym poprawić pisownię.
    [Futrzaczek]