Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

POMOCY!! Jak podłączyć drukarkę WiFi bezpośrednio do laptopa

27 Jan 2010 22:48 74217 6
  • Level 9  
    Witam, wczoraj kupiłem drukarkę Lexmark x4650 z WiFi, i chciałbym ją podłączyć bezpośrednio z moim laptopem. Czy może mi ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić bo za chiny nie wiem :/. Laptop jest połączony przez WiFi do routera. I jak chce skonfigurować drukarkę to znajduję mi tą sieć tylko albo robię coś nie tak.

Bardzo proszę o pomoc bo za chiny nie wiem jak to draństwo ustawić żeby drukowało przez WiFi.

Pozdrawiam
    Lukasz

Popraw temat. Regulamin pkt. 11.1, 11.2.
    witux
  • Level 24  
    drukarke wifi musisz spiac z roterem bezprzewodowym, wsio....
  • Level 31  
    W instrukcji jest to opisane krok po kroku.

Ogólnie. Konfigurujesz Wi-Fi na drukarce praktycznie identycznie jak to robiłeś na laptopie, tzn. podajesz SID i klucz. Dobrze jest ustawić statyczny adres IP. Sprawdzasz czy się połączyła z siecią i czy jest "widoczna" przez komputer (ping). Następnie instalujesz sterowniki (uruchamiasz setup.exe ;) ), w trakcie instalacji jest pytanie o sposób podłączenia - mówisz, że sieciowa i podajesz adres drukarki (z reguły często oprogramowanie potrafi znaleźć drukarkę w lokalnym LAN-ie).

Pozdr!

PS. Źle się wyraziłeś... połączenie bezpośrednie zapewnia tylko tryb pracy Ad-hoc, ale to miałoby sens jeśli nie miałbyś routera z accesspointem.
  • Level 12  
    panowie podepnę się pod temat - posiadam laptopa z wifi - oraz drukarkę lexmark x4650 - w miejscu pracy drukarki oraz laptopa brak jakiejkolwiek sieci internetowej - jest szansa by w/w zestaw działa razem - proszę o wskazówki

Pozdr.
  • Level 2  
    Pozwolicie ze sie podepne pod ten temat.
    Zamierzam kupić Brothera DCP 375CW i z powodu ze ma ona WiFi. Mam jedno pytanko.
    Czy mozna podlaczyc drukarke z laptopem bezposrednio za pomoca WiFi ( nie chce podpinać drukarki do rutera) czy jest taka mozliwość.
  • Level 22  
    Skoro masz router z WiFi to wystarczy drukarka ze złączem LAN, nie potrzebna jest z WiFi. Ale nie wiem co drożej wyjdzie