Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oficjalnie! Tablet Apple, czyli iPad

danielde 27 Sty 2010 22:54 2985 7
  • Oficjalnie! Tablet Apple, czyli iPad

Na dzisiejszym bardzo oczekiwanym wydarzeniu, Apple przedstawiło swój nowy produkt, tablet iPad. Gadżet wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 9.7-cala o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli z podświetleniem LED, z obsługą Multi-Touch i pamięć wbudowaną o pojemności 16 GB, 32 GB lub 64 GB. iPad napędzany jest niestandardowym procesorem 1 GHz "Apple A4", waży 680 gram (model z Wi-Fi), 730 gram (model z Wi-Fi + 3G), jego grubość wynosi 13.4 mm, wysokość 242.8 mm, szerokość 189.7 mm. Jak widać powyżej iPad będzie dostępny w wersjach Wi-Fi+3G oraz Wi-Fi. iPad w wersji bez 3G kosztować będzie 499 USD, 599 USD, 699 USD, zależnie od wielkości pamięci flash, natomiast w wersji Wi-Fi+3G jego ceny będą wynosić 626 USD, 729 USD lub 829 USD. Modele Wi-Fi dostępne będą za 60 dni, wersje z 3G za 90 dni. Oba modele wyposażone będą w akcelerometr, cyfrowy kompas, głośniki, mikrofon i złącze 30-pin, natomiast wersja 3G będzie miała na pokładzie moduł A-GPS. iPad oferować będzie 10 godzin pracy na akumulatorze podczas oglądania wideo, a podany maksymalny czas czuwania wynosi 1 miesiąc. iPad będzie wyposażony w standardowe aplikacje do zarządzania informacjami osobistymi, czyli kalendarz, książka adresowa, klient e-mail, notatki oraz Safari i Google Maps. Przygotowano również specjalną, dla nowego gadżetu, wersję aplikacji iTunes.

Więcej informacji i mediów znajdziecie TUTAJ.

Oficjalnie! Tablet Apple, czyli iPad Oficjalnie! Tablet Apple, czyli iPad

źródło:
    http://www.macrumors.com/2010/01/27/apple-releases-ipad-tablet-new-sdk-ibooks-and-iwork-apps/
    http://www.apple.com/ipad/specs/

• #2 28 Sty 2010 01:21
    maszkotek
    Poziom 16  

Jak w większości tego typu produktach, razi w oczy gruba ramka naokoło wyświetlacza. Oczekiwałem od Apple czegoś więcej, ale widocznie musimy poczekać na OLED i całkiem nowe podejście do tematu.
    Tablet sam w sobie wygląda interesująco, mógłby nawet zastąpić wiele pecetów i laptopów które służą wyłącznie do przeglądania www i sprawdzania poczty.

P.S. "Na dzisiejszym bardzo oczekiwanym wydarzeniu ..." - Raczej na Konferencji, dosłowne tłumaczenie "event" na polski nie brzmi dobrze. ;)

• #3 28 Sty 2010 08:53
    Pantera33
    Poziom 11  

Taka ramka wokół nie musi być z góry zła. W notebookach czy fotoramkach jest denerwująca, ale przy dotykowym ekranie trzeba za coś trzymać i na czymś oprzeć nadgarstek. Na tzw. kolanie pisze się bardzo niewygodnie. Myślę, że przed tabletami rysuje się ciekawa przyszłość. W końcu zaczynają przypominać kartkę papieru (no na razie grubej tektury) - do czego przyzwyczailiśmy się od dziecka. Ostatnio ceny bardzo spadły, a i os'y też dorosły. Sam z niecierpliwością czekam na asusa t91mt w rozsądnej cenie. Mi przypomina to rewolucję porównywalną do wejścia na rynek telefonów bezprzewodowych. Wcześniej były tylko sznurowe i też było dobrze. Teraz liczą się tylko komóry. I tak będzie pewnie z pc'tami. Dziś jesteśmy przywiązani ciężarem i setką kabli do biurka, jutro już nie.

• #4 28 Sty 2010 09:37
    salat25
    Poziom 11  

Taki iPhone bez telefonu :) Niby to fajne ale jakoś nie bardzo mi się podoba en OS. Mam nadziję, że będzie możliwość wrzucenia tam innych OS'ów, np. Androida, czy choćby w przyszłości tego systemu od Google (Chrome?)

• #5 28 Sty 2010 13:46
    bruno4
    Poziom 13  

A mnie zastanawia jak zmieni się rynek prasy i rynek księgarski. Coraz więcej dostępnych jest e-książek i miesięczników. Na świecie mówi się o elektronicznych wydaniach dzienników (oczywiście odpłatnych dla posiadaczy iPadów)
    A jak my tu w Polsce będziemy wykorzystywać to urządzenie ?

• #6 28 Sty 2010 18:20
    skaktus
    Poziom 37  

salat25 napisał:
    Taki iPhone bez telefonu :) Niby to fajne ale jakoś nie bardzo mi się podoba en OS. Mam nadziję, że będzie możliwość wrzucenia tam innych OS'ów, np. Androida, czy choćby w przyszłości tego systemu od Google (Chrome?)

Chrome to przeglądarka googla.

A samo urządzenie dla mnie jest lekkim nieporozumieniem-"Stara" rozdzielczość, więc wiele stron rozjedzie się na boki.

Mały ekran do WWW czy pracy na dokumentach + słaba rozdzielczość-patrz wyżej.

System z iP czyli iPhone w wersji powiększonej, wręcz iPod Touch w wersji powiększonej

Cena w PL będzie duuuużo większa.

System i nie za duża wydajność nie pozwoli z ego korzystać w pełni zastępstwa komputera.

W stanach ludzie to kupią i będą nosić w plecakach a raperzy na łańcuchach na szyi.

• #7 28 Sty 2010 22:16
    szulat
    Poziom 23  

skaktus napisał:
    "Stara" rozdzielczość, więc wiele stron rozjedzie się na boki.

taaaa.... na iphonie zrobili ze przy rozdzielczosci 320/480 sie nie rozjezdzaja na boki a tutaj przy 1024 na pewno beda sie rozjezdzaly.
    w dzisiejszych czasach wiecej zalezy od przegladarki niz od liczby pikseli na ekranie!