Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stuki w kaloryferach PURMO C22 + zawory termostaty DANFOSS

SZYMON BYDGOSZCZ 28 Sty 2010 03:46 7864 13
  • #1 28 Sty 2010 03:46
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Mam taki problem ,ze w kaloryferach słychać cykliczne - co 10 sekund - stukanie.
    Mieszkanie w bloku 1 piętro podłączone do CO bydgoszcz spółdzielnia budowlani.
    Nie są to odgłosy z pionu z rurami .Kaloryfery powieszone miękko - na podkładkach - wykluczam rozszerzenia materiału.
    Samo podłączenie wody odizolowane od pionu 40 cm rurką pastikową wstawioną pomiędzy pionem grzewczym a zaworem - na wejściu i na wyjściu.
    Stukanie słychać też przy całkowicie zakręconych zaworach DANFOSS.
    Stukanie znika tylko przy odkręconym zaworze na MAX.
    Kaloryfery oczywiście prawidłowo odpowietrzone.
    W dzień jeszcze ujdzie ale w nocy można dostać szału .
    Dodam jeszcze ,że dzieje się to w trzech pionach grzewczych - kuchnia , pokój , sypialnia.
    PYK PYK PYK ...... i szlag mnie trafia.

0 13
  • #2 28 Sty 2010 05:20
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Może wymień zawór/wkładkę termostatyczną.

0
  • #3 28 Sty 2010 07:09
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

wawrzeczko_t napisał:
    Może wymień zawór/wkładkę termostatyczną.

Są założone cztery nowe kaloryfery PURMO C22 i nowe zawory kompletne DANFOSS.

0
  • #4 30 Sty 2010 01:26
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze

A może są odwrotnie podłączone zasilanie-powrót. Przy grzejnikach dolno zasilanych przyłącze bliżej środka grzejnika to zasilanie. Piszę to bo jeżeli wymieniałeś grzejniki na nowe w miejsce konwektorów z Krakowa to te przyłącza miały odwrotnie.

1
  • #5 30 Sty 2010 07:05
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

DARIUS67 napisał:
    A może są odwrotnie podłączone zasilanie-powrót. Przy grzejnikach dolno zasilanych przyłącze bliżej środka grzejnika to zasilanie. Piszę to bo jeżeli wymieniałeś grzejniki na nowe w miejsce konwektorów z Krakowa to te przyłącza miały odwrotnie.

Witam .
    Podłączenie boczne. To niestety nie ta opcja :cry:

0
  • #6 30 Sty 2010 10:19
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jeżeli występuje co 10 sek, to kup stetoskop i wyszukaj "dziada".

0
  • #7 30 Sty 2010 17:57
    gazokizior
    Poziom 13  

Albo zawołj spawacza. Mirrzo nim jest i zawsze Ci doradzi.

0
  • #8 01 Lut 2010 21:27
    kho
    Poziom 10  

Jeżeli zasilanie jest z ciepłowni to wina może leżeć po ich stronie. Po prostu ciepła woda pompowana jest pompami do waszego bloku i pewnie większość ma przydławione zawory na grzejnikach i w ten sposób ogranicza przepływ wody, stąd też mogą być mogą być słyszalne stuki w rurach.

Pozdrawiam.

0
  • #9 09 Lut 2010 06:15
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Czy stuki w rurach mogą być spowodowane zamykaniem i otwieraniem DAFOSSA piętro wyżej lub niżej ?
    Doszedłem do tego po całkowtym zakręceniu kaloryfera na wejściu i na wyjściu.
    Stuki nadal są czyli idzie po rurach .
    Trzy bloki dalej nie ma takich objawów - pomimo podłączenia do tej samej ciepłowni.
    A jeszcze dodam ,że w piwnicy jest takie pomieszczenie w którym są dodatkowe pompy do wody w kaloryferach.

0
  • #10 09 Lut 2010 12:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 01 Gru 2010 09:27
    lokator sm budowlani
    Poziom 2  

Witam, mam ten sam problem i właśnie zgłosiłam go do spółdzielni budowlani. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy, niestety z tego co się zorientowałam tego typu problemy sa traktowane jako tabu i bardzo niechętnie sm budowlani się tym zajmuje.
    Jakiś czas temu jedna z mieszkanek spółdzielni założyła sprawę w sądzie odnośnie tego problemu. Niestety nie wiem jak to się skończyło bo spółdzielnia milczy na ten temat. Może ktoś będzie wiedział coś w tej sprawie i odezwie się na forum.

0
  • #12 06 Gru 2010 18:40
    marbab
    Poziom 10  

Witam. Mam bardzo podobny problem. Słyszę regularne stukanie w kaloryferze mniej więcej co 5 sekund. Dzieje się tak tylko przy odkręconym zaworze (nie musi być odkręcony na max, wystarczy, że kaloryfer zaczyna grzać i zaczyna się). Tak jak pisali przedmówcy doprowadza to do szału, zwłaszcza nocą.
    Posiadam ogrzewanie gazowe, kaloryfer jest dwupłytowy, odpowietrzony, zawór firmy Westherm. Dodam, że pozostałe grzejniki są ok. Stukanie dochodzi tylko z tego jednego grzejnika, i występuje w nim (nie w rurach) mniej więcej w okolicach zaworu.
    Pozdrawiam

0
  • #13 23 Sty 2012 21:59
    Kansol77
    Poziom 1  

Mam bardzo podobny problem (od dwóch lat!). SM Budowlani, problem zgłoszony zobaczymy z jakim rezultatem. Rurka pyka, najintensywniej wieczorem, w nocy lub nad ranem. Przenosi się też dźwięk na kaloryfer. Nieszczęśliwie dzieje się to w sypialni. Sąsiedzi na górze i na dole nic nie słyszą. Kaloryfery są nowe firmy Perfekt. Po 2-ch latach zdemontowaliśmy kaloryfer. Przez kilka dni była cisza,a po jakimś czasie rurka pionowa zaczęła pykać. Co prawda ciszej, ale pyka. Zamontowaliśmy grzejnik na rurkę plastikową. No jest ciut lepiej, nie strzela aż tak głośno, że aż budzi z głębokiego snu. Ale nadal przeszkadza.

0
  • #14 23 Sty 2012 23:50
    k0s10r
    Poziom 19  

Może macie zamontowany na węźle zawór 3-drogowy z siłownikiem i słychać napęd jak sobie pyka.

0