Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres ciśnieniowy KRUPS 7420 - błąd 06

rchwastek1 28 Jan 2010 09:47 14702 5
    rchwastek1
    Level 10  
    Mój ekspresik startuje jednak przy próbie zrobienia kawy wyświetla problem 06. Co to może być? Rozebrałem go i na dodatek chyba nie tak poskładałem zębatki od zaworku. Myli teraz programy i nie wiem jak to poprawnie złożyć. Sprawdziłem pompkę wszystkie mikroswitche podgrzewacze. Para chodzi normalnie. Mogę zrobić wodę na herbatę ale kawy nie. Wygląda mi na to że albo pompka nie daje wysokiego ciśnienia (nie wiem skąd się ono ma wziąść) lub jest taki plastikowy chyba zaworek przed pompką a za zbiornikiem na wodę i to chyba jego wina. Ma ktoś jakiś pomysł.
    waldo
    Level 23  
    A sprawdziłeś jak zachowuje się zaparzacz? może ma gdzieś nieszczelności albo jest zapchany.
    rchwastek1
    Level 10  
    Zaparzacz wygląda że jest szczelny gdyż nigdzie nie widać przecieków i grzałka nawet grzeje.

Dodano po 5 [minuty]:

Właśnie przed awarią go odkamieniałem. Z resztą pilnowałem odkamieniania solidnie. A jak sprawdzić czy jest zapchany jeśli z tego co kukałem są tam takie gumowe zaworki które otwierają się pewnie przy tych 15 atmosferach (przynajmniej na wylocie).
    mts
    Level 12  
    Błąd F06 oznacza z dużą doza prawdopodobieństwa uszkodzony dystrybutor .
    Tanio kupisz tutaj :http://zamienne.com.pl/index.php?prod_name=dystrybutor&search=ok
    rchwastek1
    Level 10  
    Dzięki za info i tak też się okazało tylko zdążyłem oddać go do serwisu w Krakowie co kosztowało mnie 317zł brutto.

Pozdrowienia
    Rafał
    Adam_
    Level 14  
    mts wrote:
    Błąd F06 oznacza z dużą doza prawdopodobieństwa uszkodzony dystrybutor .
    Tanio kupisz tutaj :http://zamienne.com.pl/index.php?prod_name=dystrybutor&search=ok

z tym tanio to chyba przesadziłeś , w serwisie Krupsa dystrybutor kosztuje 172,20 zł