Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka LPT -> USB i podł. drukarka - brak drukowani

28 Sty 2010 12:42 6110 11
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z wymienionym w temacie kablem. Wiem, że urządzenia te nie cieszą się najlepszą sławą, jednak nie mam innego wyboru. Zależy mi tylko i wyłącznie na drukowaniu (żadnych dodatkowych funkcji)

Zainstalowałem stery, podłączyłem kabel, w Windows pokazała się chmurka "znaleziono nowy sprzęt" "kyocera fs600" (czyli dokładny model drukarki, która posiadam). Instalacja przebiegła bezproblemowo i szybko, jednak drukowanie czegokolwiek nie działa (strona testowa też). Dokument utyka na liscie zadań drukarki i nie pokazuje żadnego błedu albo wykrzyknik że drukarka nie odpowiada.

Zna ktoś rozwiązanie?
  • Poziom 25  
    Jak będziesz w ten sposób zadawał pytania to raczej pomocy nie otrzymasz...

Nie podałeś konfiguracji sprzętowej, systemu operacyjnego ani modelu przejściówki, z którą jest problem... Wróżek nie ma na tym forum... musisz spróbować na forum tarota...
  • Poziom 10  
    Po co ta kąśliwość?

Systemu rzeczywiście zapomniałem: xp;
    Konfiguracja sprzętowa raczej jest niepotrzebna, ale jeśli komuś to pomoże to nowy laptop HP;
    Co do adaptera to z tego co widzę to w tej chwili nie ma zbyt dużego wyboru na rynku, mam taki o: Przejściówka LPT -> USB i podł. drukarka - brak drukowani
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Czy Windows jest taki, jak go Bill Gates stworzył, czy też jest to jakaś modyfikacja?
    2. Skąd masz pewność, że drukarka funkcjonuje poprawnie?
  • Poziom 10  
    windows oryginalny sp3 (jeszcze sprawdzę czy na pewno 3), tak jak tatuś Bill go urodził + aktualizacje:)

Na drukarce drukowałem jeszcze pół roku temu. Podłączałem ją pod stacjonarke, łączyłem się w sieć z laptopem, udostępniałem i szło.

@Edit do mojego postu powyżej: Laptop dell latitude x1 (przepraszam za pomyłkę)
    xseper napisał:
    Na drukarce drukowałem jeszcze pół roku temu

To nie świadczy o jej aktualnym stanie. Czy możesz ją sprawdzić?
  • Poziom 10  
    Ciężka sprawa... Teraz jestem u rodziców, a oni nie mają żadnego komputera z wejściem lpt. W drukarce świecą się kontrolki że jest gotowa do drukowania.

Jedyne co mogę zrobić to spróbować instalacji na moim komputerze z win7; niestety niczego to nie gwarantuje.

Dodano po 21 [minuty]:

na win7 to samo.

Mam wrażenie, że coś jest nietak z portami. w instrukcji jest napisane że powinien pojawić się port com1" PROLIFIC USB-to-SERIAL", zaś u mnie pojawia się usb "uniwersalna drukarka usb"
    xseper napisał:
    w instrukcji jest napisane że powinien pojawić się port com1" PROLIFIC USB-to-SERIAL"

Coś mi się nie zgadza: to, co napisałeś dotyczy adaptera USB-to-RS232C a nie USB-to-LPT.
  • Poziom 10  
    ooooo to może zły sterownik cały czas wgrywam...

na tej płytce jest ich sporo, ale ich nazwy są nieco enigmatyczne. Próbowałem się z tym bawić, ale coś nie wyszło. zaraz poprubuje jeszcze raz na xp.

nazwy folderów sa takie:
    AJZ232 DRIVER
    BF-1284
    JZ2303
    USB232
    USB-PRINT (a w środku ch341par)
    USB-SERIAL (w środku setCOM i pl-2303H-HX-x simple test program)
    na zewnątrz jest (i z tego korzystałem ) pl-2303 driver installer

Dodano po 2 [minuty]:

a co do drukarki to raczej jest dobra: mam ją od lat i nigdy nie miałem z nią żadnego problemu. Ponadto włącza się normalnie.

Jednak nigdy niczego nie można wykluczyć

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

no cóż... na jednym z 3 komputerów udało mi coś wydrukować.

Cięzko mi powiedzieć na jakiej zasadzie to się dzieje...
    Na kompie z xp zainstalowałem sterowniki z płyty (te windosowskie są do bani (te z płtyt są jeszcze pod win net 4.0)) i jak podłączam drukarkę do kompa, caczyna się świecić kontrolka wczytywania strony do wydruku, po kilkuktorny odłączaniu, podłączaniu kabla i restartach drukarki wychodzi pusta strona, potem już można normalnie drukować.

Nie wiem dla czego tak sie dzieje, na innych komputerach nie potrafie do tego dojść

wszystko to jest mocno tajemnicze
  • Poziom 2  
    Witam!

Sugeruje zmienić prędkość portu na mniejszą:)
    W moim przypadku zmiana przyniosła pozytywny rezultat i pozbyłem się błędów.
    Moja drukarka to HP 4050t,
    pozdr.
  • Poziom 10  
    Sugeruję zmienić adapter i nie bawić się w konfigurację. Miałem taką samą przejściówkę i cały czas był problem z drukowaniem. Wymieniłem na adapter firmy Vivanco i drukarka działa pod Vista i XP bez problemu. Windows7 wykrywa przejściówkę.

Toshiba Satellite L300-17L drukarka HP 2100M.
  • Poziom 9  
    tetramorf napisał:
    Witam!

Sugeruje zmienić prędkość portu na mniejszą:)
    W moim przypadku zmiana przyniosła pozytywny rezultat i pozbyłem się błędów.
    Moja drukarka to HP 4050t,
    pozdr.

A jak i gdzie zmienić prędkość portu 'USB001 wirtualny port drukarki' bo taki powstaje przy podłączeniu przejściówką jak w temacie drukarki?