Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV Golf IV 99r. 1.9sdi czy warto? Wasze opinie o tym autku

cezaarr 28 Sty 2010 13:13 23370 9
  • #1 28 Sty 2010 13:13
    cezaarr
    Poziom 11  

witam wszystkich,

mam na oku golfa IV z 99r., 270 tys. km, 1.9sdi, autko rok temu sprowadzone z Niemiec, sprawdzone przez znajomego diagnostę w stanie bdb, sprzedający chce za niego 15k zł, czy się opłaca? wiem, że silnik nie jest najmocniejszy, ale za to bardzo mało awaryjny i tani w naprawach. Trochę boję się jego przebiegu... Co o tym myślicie?

pozdrawiam

-1 9
  • #2 28 Sty 2010 17:46
    matiaudio
    Poziom 36  

Za dużo jak na ten przebieg. Niby diesel ale, niczym się obejrzysz będzie już miał 350tyś km i komu sprzedasz wtedy, auto nie jest złe ale jak kupować to z przebiegiem do 200tyś.

1
  • #3 28 Sty 2010 18:08
    szeryf_bronxu
    Poziom 11  

Jeśli z pewniej reki i autko miało nie cofany liczniki to bierz. W Polsce jest tak przyjęte że polacy lubią jak diesel ma przejechane od 170 do 200tyś. z tego większość samochodów na allegro ma tyle :P. Jak silniczek dobrze pali jak zimn to jeszcze sporo pojeździsz w końcu to wv. Mój kuzyn kupił golfa prosto przywiezionego z niemiec jeszcze z lawety nie zjechał i miał przejechane 240 tys. tak mówił sprzedawca, który nawet w środku za bardzo nie posprzątał bo kuzyn znalazł papier z jakiegoś przeglądu wcześniej w niemczech gdzie autko 3 lata temu miało przejechane 270tyś. Ale na wv to nic bo ostatnio było -22 i odpalił bez problemu. 4.6 na trasie pali 1.7 td

1
  • #4 28 Sty 2010 18:14
    matiaudio
    Poziom 36  

szeryf_bronxu napisał:
    Jeśli z pewniej reki i autko miało nie cofany liczniki to bierz. W Polsce jest tak przyjęte że polacy lubią jak diesel ma przejechane od 170 do 200tyś. z tego większość samochodów na allegro ma tyle :P. Jak silniczek dobrze pali jak zimn to jeszcze sporo pojeździsz w końcu to wv. Mój kuzyn kupił golfa prosto przywiezionego z niemiec jeszcze z lawety nie zjechał i miał przejechane 240 tys. tak mówił sprzedawca, który nawet w środku za bardzo nie posprzątał bo kuzyn znalazł papier z jakiegoś przeglądu wcześniej w niemczech gdzie autko 3 lata temu miało przejechane 270tyś. Ale na wv to nic bo ostatnio było -22 i odpalił bez problemu. 4.6 na trasie pali 1.7 td

Mówisz o golfie IV?

0
  • #5 28 Sty 2010 18:17
    cezaarr
    Poziom 11  

znajomy diagnosta twierdzi, że autko 'wygląda' na taki przebieg, ja się na tym za bardzo nie znam ale mu ufam

0
  • #6 28 Sty 2010 19:15
    szeryf_bronxu
    Poziom 11  

Ja mówię o II ale to w sensie tego jak cofane są liczniki. Mam IV ale z silnikiem 1.9 tdi 90km i chodzi całkiem spoko niskie spalanie i dobre przyśpieszenie. Wada są mikrowłączniki w zamkach drzwi i wycierające się farba (tworzywo) z panelu sterowania szyb

-1
  • #7 28 Sty 2010 19:43
    cezaarr
    Poziom 11  

poprosiłbym również o opinie o tym aucie? na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

1
  • #8 29 Sty 2010 00:04
    szeryf_bronxu
    Poziom 11  

Ja mam bardzo dobro opinie o tym samochodzie po zakupie swojego wymieniłem wszystkie filtry oleje i kompletny rozrząd cena jakieś 1500zl plus własna robocizna. teraz przed zimą zakupiłem nowy akumulator chociaż jak się okazało przyczyną był rozrusznik wystarczyło go nasmarować bo ciężko kręcił przy -20. Samochód bardzo wygodny świetnie trzyma się drogi zawieszenie proste. zwróć uwagę czy nie słychać jakiegoś klekotania, chodzi mi o kolo dwumasowe tylko nie wiem czy ten silniczek ma normalne sprzęgło czy dwumase. Jadąc 60 km na godzine włącz 5 bieg i gaz do dechy jak będzie czuć jakieś szarpanie albo drgania silnikiem to może być poduszka silnika lub sprzęgło do wymiany a to nie mały koszt.

0
  • #9 29 Sty 2010 00:41
    cezaarr
    Poziom 11  

szeryf_bronxu dzieki

1
  • #10 02 Cze 2010 12:55
    tomking
    Poziom 13  

Miałem kiedys takiego (Golf IV 1.9 SDI 98rok) i choć wiele osób twierdziło że to słaby jest i wogóle to dla mnie był naprawdę extra. Sprzedałem go znajomemu przy stanie licznika 240 tys ... użytkuje go juz 3 lata (niedługo bedzie 300 tys) i jest BARDZO ZADOWOLONY.

Minusem jest to że w stosunku do wersji TDi 90KM to jest nieco słabszy.
    Plusem jest to że tam się niewiele psuje ... a smalanie ma pięknie ekonomiczne .
    JA POLECAM.

1