Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Golf III] Dusi się przy dodaniu gazu

28 Jan 2010 14:49 8380 4
  • Level 9  
    Witam,
    mam problem, który nie wiem jak ugryźć, nie wiem nawet czy w dobrym dziale i chciałbym zdać się na Wasze doświadczenie.
    Otóż pewnego razu, jak były straszne ulewy wjechałem w dość dużą kałużę i od tego czasu mój golfik ma dziwny objaw który zaraz opiszę. Tzn miał.. potem mu przeszło.. potem znowu miał (po deszczach), przeszło.. teraz po mrozach.. ma znowu (nie jestem do końca pewny czy identycznie się zachowuje, ale raczej tak) i nie jestem też pewny czy to ma taką samą przyczynę jak wcześniejsze "zalania".

Problem wygląda tak.. Po odpaleniu samochodu, jak jest jeszcze zimny, wszystko jest ekstra. Jak się trochę ogrzeje to przy dodawaniu gazu dusi się. Mocne szybkie naciśnięcie gazu gdy stoi, bez biegu czasem wręcz gasi silnik. Jak ruszam ze skrzyżowania, to muszę albo duuużo gazu, albo pooowoli puszczać sprzęgło. Po zmianie na 2 bieg.. też "przytrzymuje" auto, to samo na 3.. potem już nie czuć. Widać wyraźny spadek mocy na niskich obrotach. Jak obroty wzrastają to efektu już nie ma/nie czuć.

I teraz zastanawiam się, czy:
    1. świece? Czy mogą dawać taki efekt?
    2. Kable wysokiego napięcia?
    3. Cewka zapłonowa?
    4. Jakieś ustawienie zapłonu (jest coś takiego w ogóle w golfach jeszcze? Czy to elektroniczne?)
    5. Coś zupełnie innego o czym nie mam bladego pojęcia...?

Proszę o radę, z której strony się za to zabrać? Jak posprawdzać? Jakie jeszcze inne elementy sprawdzić i jak?

Silnik: 1.6 75KM benzyna (nie znam oznaczenia)
    Rocznik: 1993

Pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 9  
    Edit.
    Golf III
  • Level 10  
    na poczatek to suszarka i papierek scierny bardzo drobny czysta nie strzepiaca sie szmatka i denaturat oczysc wszystkie styki elektryczne najwazniejszych elementów elektrycznych i elektronicznych luknij pod kopułke zobacz przwod sondy lambda czasto sniedzieje i przywiera do kolektora wieczorem zobacz stan przewodow WN czasami rozgrzane elementy po zalaniu woda ulegaja peknieciu np. izolator swiecy zaplonowej
  • Level 7  
    Witam. Odświeżę trochę temat, bo być może komuś pomogę. W moim przypadku pomogła wymiana kopułki oraz palca.