Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki ruter i jak skonfigurować

rafalpg 28 Sty 2010 15:56 1710 8
  • #1 28 Sty 2010 15:56
    rafalpg
    Poziom 12  

Witam mam zamiar rozdzielić multimedie na dwa komputery ale tak aby mogły chodzić niezależnie czyli albo jeden albo drugi i wspólnie oraz gdy chodzą była możliwość podłączenia sie laptopem pod wifi. Z tego co sie dowiedziałem to musi mieć funkcje wisp aby to było możliwe znalazłem cos takiego n na allegro TP-Link TL-WR543G AP Client WISP Antena 5dBi (nie wiem czy można wstawiać linki od innych stron wiec proszę sobie wpisac w allegro)czy będzie on spełniał moje wymagania i jak to zrobić krok po kroku co jak ustwic jak podłączyć tak dla początkującego . A jak nie to to jaki inny ruter był dobry za rosodne pieniądze dal moich oczekiwań. Jak pisze ze dla początkującego to jak podłaczyc rj45 w kostce czyli amator ale odczegos trzeba zacząć najbardziej mnie interesuje konfiguracja.:D

Proszę dbać o formę wypowiedzi i poprawić post - jest dostępna opcja - "Pisownia".
    Susan

• #2 28 Sty 2010 16:18
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

A w tej chwili jak masz to podłączone ? Do karty przez RJ45 ?

• #3 29 Sty 2010 07:26
    rafalpg
    Poziom 12  

Nie mam zamiar dopiero go kupić i mam pytania odnośnie czy będzie on dobry do tego co będę oczekiwał od niego i później jak to podłączyć i skonfigurować krok po kroku. Jeszce nic niema kupionego chce się popytać nim zakupie wszystko że by nie zrobić błędu i nie wyrzucić pieniędzy w błoto :D

• #4 29 Sty 2010 09:48
    forestx

TP-Link TL-WR543G AP - może być.
    Po wyjęciu z pudełka masz od razu skonfigurowane połączenie kablowe.
    Podpinasz modem do ruotera, restartujesz modem, podpinasz komputery.
    W przeglądarce wbijasz adres 192.168.1.1 (sprawdź w instrukcji) i konfigurujesz wi-fi - czyli uruchamiasz jedno z zabezpieczeń i wprowadzasz hasło.

• #5 29 Sty 2010 14:06
    rafalpg
    Poziom 12  

Ok czyli nic nie muszę zrobić tylko zresetować i od razu będzie w tym trybie (czy zmienia się tryby pracy czy od razu będzie ustawienia lan+ wifi) i czy wtyczka od multimedii bedzie pasować do rutera. A jak z przewodami jak jest zakończona i jak to zrobić bo tego w życiu nie robiłem mam już zaciskarke. Chodzi jak to ma wygladać multimedia+ruter= 2x lan i wifi Jak zrobić końcówki !!!Jak wygląda wyjście a jak wejście końcówki?. I mam pytanie czy nie lepiej zrobić bo ma do ciągniecia jakieś 10m kabla pokój koło pokoju kupić wifi i zrobić bezprzewodowo tylko a nie ciągnąc kablem.

Jest dostępna opcja - "Pisownia". Proszę z niej skorzystać.
    Dotyczy to wszystkich postów. Ostatni raz proszę.
    Susan

• #6 29 Sty 2010 14:48
    forestx

Router ma wszystko ustawione:
    - dynamiczne pobieranie IP (po stronie WAN, czyli z modemu/kablówki)
    - włączone Wi-Fi
    Tylko Wi-Fi jest niezabezpieczone - każdy będący w zasięgu może sie połączyć.
    Jeśli chodzi o komputer w drugim pokoju - możesz zainstalować kartę sieciową bezprzewodową, ale nikt ci nie da gwarancji 100%, że zadziała.
    Przydałoby się to sprawdzić - może jakiś znajomy ma laptoka?

• #7 29 Sty 2010 17:24
    przemek2803
    Poziom 10  

Zależy jaki router dostaniesz od multimedi. Jeśli z końcówką rj45 to ok a jeśli pod USB to musisz kupić router ADSL

• #8 29 Sty 2010 18:54
    forestx

przemek2803 napisał:
    Zależy jaki router dostaniesz od multimedi. Jeśli z końcówką rj45 to ok a jeśli pod USB to musisz kupić router ADSL
    - ty wiesz o czym piszesz?
    Od multimedi dostajesz modem kablowy - wyjście internetu po skrętce.

• #9 31 Sty 2010 06:01
    rafalpg
    Poziom 12  

Witam czy mógłby mi ktoś zaproponować z allegro jakiś ruter wisp bo ten TP-LINK TL-WR543G to może być a co było by porównywalne z tą klasą ruterów,
    po prostu co mogę kupić żeby było w podobnej klasie cenowej?
    I jak ma zakończyć te kabelki jak z jednej strony a jak z drugiej z jednej strony:
    1. Kabel sieciowy nie krosowany (standard EIA/TIA568A)
    2.Kabel sieciowy krosowany (standard EIA/TIA568B) i co gdzie wpiąć?
    ps.
    Przy wyborze rutera proszę o uwzględnienie ze ma mieć funkcje(bodajże WISP) ze jedne komp jest pod LAN a drugi przez ścianę to wifi mają chodzić równocześnie tylko, że jeden przez wifi a drugi kablem z multimedi (sprawdzę na pożyczonym laptopie czy to będzie chodziło, zamiast ciągnąc kabel)
    Czym się różni ten wyżej od tego jest lepszy do moich celów http://www.allegro.pl/item901590581_ap_router_tp_link_tl_wr740n_2_4ghz_fv_upc_aster.html i właśnie czy jego mogę podłączyć bezpośrednio do modemu z multimedia czy kupić od razu z modemem adsl.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME