logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat cc700 (aisan) 1998 r. - brak ogrzwania

kryst 28 Sty 2010 17:15 1647 5
REKLAMA
  • #1 7606281
    kryst
    Poziom 15  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z ogrzewaniem wewnątrz w cc700,wymieniłem termostat,sprawdziłem nagrzewnica-jest droża.Im cieplej na dworze tym auto lepiej grzeje,latem to nawet włącza się wentylator chłodnicy.Gdy przyjdzie zima to już katastrofa,nic nie grzeje.Co może być uszkodzone?
    Dodam tyle,że mój kolega miał podobny przypadek w Fordzie Sierra 1,6 OHC i dopiero po wymianie uszczelki pod głowicą(głowica nie była splanowana).Dotarciu zaworów,auto nagrzało sie do narmalnej temp.Po ok. 10km jazdy coś siadło i znowu było jak dawniej.Czy rozrząd i uszczelka pod głowicą mają coś wspólnego z ogrzewaniem.Czy usterki nalerzy szukać gdzie indziej?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 7606299
    ptaszek1975
    Poziom 30  
    Pompa wody do wymiany.
  • REKLAMA
  • #3 7606402
    kryst
    Poziom 15  
    Jak wyciągnąć pompe wodną w cc700
  • REKLAMA
  • #4 7606539
    malez4
    Poziom 23  
    Demontując miskę olejową.Po odkręceniu samej obudowy termostatu jest dostęp do wirnika pompy i można ocenić jego stan oraz czy nie odkręcona jest śruba zabezpieczająca wirnik na wałku(czasami się odkręci).
  • REKLAMA
  • #5 7606611
    orkan0
    Poziom 15  
    kryst napisał:

    Czy rozrząd i uszczelka pod głowicą mają coś wspólnego z ogrzewaniem?


    Uszkodzona uszczelka, może wpływać na zapowietrzaniu się układu chłodzenia. Ponieważ nagrzewnica jest najwyższym punktem układu, tam najczęściej wędruje powietrze, a z tym się wiąże brak ogrzewania.
  • #6 7606918
    kryst
    Poziom 15  
    Żeby wyciągnąć wirnik pompy-muszę odkręcić miskę?To pewnie kupa roboty, a co z pompą oleju,bo wyczytałem,że jest na jednym wałku?
REKLAMA