Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark x2250 - nie drukuje - wina kartridża czy drukarki?

persil91 28 Sty 2010 18:22 3567 11
  • #1 28 Sty 2010 18:22
    persil91
    Poziom 8  

Witam!

Otóż problem jest tej natury. Swego czasu uzupełniałem tusz w drukarce x2250 za pomocą zestawu Black Point. Wszystko było dobrze do czasu, gdy pewnego razu (nie wiem czy było to po okresie nie drukowania czy też stało się nagle), drukarka zaczęła drukować puste strony. Calutkie białe.

Problem zaniechałem na dłuższy czas (jakieś pół roku), ale wreszcie dziś postanowiłem się za to zabrać. Kardridże (a nawet zamienniki) do tego modelu są dość drogie, więc tematem tym, chciałem nabyć pewności, że to wina tuszu, a nie drukarki.

Tak więc zacząłem namaczać (taką radę znalazłem w internecie) mój kardridż w ciepłej wodzie (głębokość wody ok. 3mm, nie za gorąca). Po ok. 45 minutach namaczania, spojrzałem w naczynie i ujrzałem, że nieco tuszu odpłynęło. Potem za pomocą zestawu Black Point chciałem usunąć tusz tak jak bym odpowietrzał kardridż (czyli za pomocą stojaczka i strzykawki). Znów nieco tuszu odpłynęło.
    Wsadzam do drukarki i uruchamiam "czyszczenie dysz". Po pięciu razach efekt mizerny. Jedyne co wydrukowało to jakieś 5 malutkich smug czarnego tuszu (nie są to nawet paski czy prostokąciki, tylko cienkie kreski - smugi).

Czy to oznacza, że problem tkwi w zaschniętym kardridżu? A może jednak coś może być z drukarką?

A może jeszcze coś mogę zrobić, aby uratować kardridż?

0 11
  • Pomocny post
    #2 28 Sty 2010 21:24
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Skoro wydrukował "cokolwiek" to jest jego wina - za głęboko zasechł lub dysze już się napracowały....

0
  • #3 28 Sty 2010 22:02
    persil91
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź, chciałem się upewnić ;)

0
  • #4 30 Sty 2010 22:32
    mariusa
    Poziom 10  

witam
    mam ten sam problem , mam tylko jeszcze jedno pytanie :
    te dysze sa w tym katridzu czy drukarce , które rzekomo mogły sie juz napracować.

0
  • #5 31 Sty 2010 09:34
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Chyba żaden lexmark nie ma dysz w głowicy, tylko w kartridzu.

0
  • #6 05 Lut 2010 19:28
    mariusa
    Poziom 10  

Pomogla reklamacja katridża . działa czarny ale kolor slabnie robią sie smugi , czyli przysycha ? tak? , można temu jakoś zapobiegać??

0
  • #7 05 Lut 2010 22:49
    endriuf
    Spec od drukarek

Moczyć w płynie udrażniającym. Niestety z Lexmarkami są takie problemy.

0
  • #8 06 Lut 2010 11:27
    mariusa
    Poziom 10  

a wyciągać katridże i wkladać tylko do drukowania??
    tylko jak je zabezpieczać ??

0
  • #9 06 Lut 2010 15:43
    endriuf
    Spec od drukarek

Jest specjalny żel do zabezpieczania głowic lub taśma.

0
  • #10 08 Lut 2010 18:14
    mariusa
    Poziom 10  

normalna taśma samoprzylepna??
    nakleic w koło ?

0
  • #11 09 Lut 2010 17:24
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Normalna ? Absolutnie nie!

Kolega napisał że specjalna.

0
  • #12 11 Lut 2010 12:55
    mariusa
    Poziom 10  

odczytałem , że specjalny żel , lub taśma więc tu już nie konicznie czytamy (specjalna ), ale dzieki za podpowiedź :)

0