Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapali i zgaśnie fiat punto 2 fl 2004. silnik 1.2

28 Sty 2010 19:08 3143 5
  • Poziom 10  
    witam jak w temacie.jak jest zimny zapali i zgaśnie i tak za 5 razem zapali normalnie jak jest ciepły pali na dotyk.na diagnostyce wyskakuje błąd czujnika temperatury silnika,wymieniłem 2 z katalogu ale zamienniki i nic zero poprawy .w serwisie fiata stwierdzili że musi być orginalny czujnik fiatoski magneti mareli sprowadzili i dalej to samo.czy może być uszkodzony sterownik silnika ? serwis na 95% twierdzi że tak .Jak jest zimny i podłączę go pod komputer program nie widzi tego czujnika jak się trochę zagrzeje czujnik pokazuje temperaturę. i jeszcze jedno przy temperaturze na dworze -15 stopni czujnik temperatury zasysanego powietrza ma wartość +41 stopni?!po prostu punciak nie umi przesterować się na ssanie.nie wiem które czujniki odpowiadają za to żeby zaskoczył na ssanie i jakie powinny być ich wartości.może ktoś coś na ten temat wie to proszę o odpowiedź. dzięki
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Użytkownik obserwowany
    Sprawdź najpierw przewody od czujników- prawdopodobnie są uszkodzone.

+41 to z tego co pamiętam wartość prawie max czujnika - czyli zwarcie lub przerwany obwód.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Masz niesprawny tzw MAP-sensor, czyli zintegrowany czujnik ciśnienia i temperatury w jednym.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wymieniaj MAP sensor. Miałem taki sam temat kilka dni temu.
  • Poziom 10  
    dzięki za odpowiedzi co do kabli jest ok sam sprawdzałem .dziś odebrałem punciaka z serwisu diagnoza sterownik do wymiany,jutro sprawdzę ten MAPsensor bo mam podejżenia że serwis coś kombinuje dam znać o efektach
  • Poziom 10  
    witam.mieliście rację to był map sensor dzięki za pomoc dla kolegi licho 23 i kolegi tommi 029

Dodano po 1 [minuty]:

temat zamykam