Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola L6 przestała działać po simlocku (TestPoint)

Starykot 28 Sty 2010 19:10 1792 4
 • #1 28 Sty 2010 19:10
  Starykot
  Poziom 16  

  Witam.

  Dzisiaj zabrałem się za zdejmowanie sim-locka z Moto L6.

  Jak wyczytałem na internecie- trzeba było najpierw zabrać się za Test-Point,. Wymontowałem płytkę główną. Najpierw próbowałem z wystającym TP bez odrywania ekranu. Bez skutku- po podłączeniu do komputera wyskakiwał komunikat że urządzenie uszkodzone albo Windows nie może poradzić sobie z jego instalacją. No to pilnik, odpiłowałem kawałek ekranu, połączyłem TP z masą, podłączam baterię, potem USB i wyskoczyło że znaleziono nowe urządzenie Motorola Neptune coś tam.. Windows zainstalował sobie sterowniki, wyjąłem kabelek łączący TP z masą, włączam P2K_Easy_Tool_v37, zakładka Lock --> zaznaczam Unlock SP, wybieram na dole model Motki- L6, klikam Do Selected Jobs. Wyskoczyło coś takiego:
  Motorola L6 przestała działać po simlocku (TestPoint)

  No więc odłączyłem od płytki kabelek USB, potem baterię. Poskładałem telefon, wkładam baterie a tu kupa. Nie włącza się :cry: Przeczyściłem wszystkie złącza, złożyłem na nowo- dalej to samo. Po podłączeniu do ładowarki też nic. Komputer wisi dalej z programem P2K_Easy_Tool_v37, a ja siedzę i patrze na moją motkę jak leży sobie na biurku.
  Jeszcze jak na złość wylał mi się dzisiaj wyświetlacz od 5200 i jestem bez telefonu.
  Dodam że po piłowaniu dokładnie przedmuchałem i ustami i suszarką cała płytkę w razie W..
  Help!..

  0 4
 • #2 28 Sty 2010 19:41
  Richter
  Poziom 31  

  no to zrób testpoint ponownie i potem flash Link

  0
 • #3 28 Sty 2010 23:16
  Starykot
  Poziom 16  

  Richter napisał:
  no to zrób testpoint ponownie i potem flash Link

  Podałeś link do V6.. Ja mam L6..
  Ponowne próby i grzanie suszarką (może się zrobiły zimne luty przy piłowaniu) dają taki sam skutek. Dalej się do mnie nie odzywa :cry:
  Jakie są jeszcze aplikacje serwisowe to motorol? Nie mam żadnego Box-a ani innych serwisowych sprzętów, sam kabel USB.

  1
 • #4 29 Sty 2010 00:10
  wigru
  Poziom 15  

  Hej,

  kolego Starykot, suszarka Ci tu nic nie pomoże, poskładaj ją, sprawdź napięcie na baterii, zobacz czy terspoint w jakiśs sposób nie przywiera do masy i czy się odpala w trybie testowym za pomocą kombinacji klawiszy * + # + POWER. Jak się włączy to ją podłącz pod RSD i przefleszuj odpowiednim flashem, do Motoroli L6 są 2 rodzaje R3511 i R3517

  0
 • #5 29 Sty 2010 14:38
  Starykot
  Poziom 16  

  Napięci na beterii- 3.85V bez włożonej do telefonu, po włożeniu do telefonu spada do 3.84V.
  Zwarcia z TP nie ma na pewno.
  Nie włącza się tryb testowy. Kilkakrotnie próbowałem wcisnąć *-->#-->POWER. Bez skutku ani mrugnie ani nic. Gdzieś wyczytałem że czasem potrafi topornie włączyć się jak na wyjętej baterii trzyma się wciśnięte * i # , włożyć baterii trzymając je nadal wciśnięte i POWER. Też nic.
  Pewnie uwaliłem coś przy piłowaniu :roll:
  Chociaż próbowałem zrobić unlocka jeszcze raz- teraz zrobiło go z miejsca wszystko ok. Był tylko komunikat żeby wyjąć TP chociaż był wyjęty. Ale i tak efektu żadnego.

  Dodam, że podczas ładowania napięcie na baterii nadal się nie zmienia. Jak zmierzyć multimetrem czy telefon pobiera jakiś prąd z baterii?

  0