Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alternator magneton 28v 24a jak podłączyć.

28 Jan 2010 20:00 6881 3
  • Level 2  
    Jak pdłączyć alternator do instalacji 24v. Oznaczenia przewodów to B+, B-, DF+, Mo, M Czy da sie to zrobić bez regulatora napięcia. Jesli jest potrzebny to jak to zrobić?

alternator magneton 28v 24a jak podłączyć. alternator magneton 28v 24a jak podłączyć.

Dodano po 17 [minuty]:

poprzednie jest niewyrażne

alternator magneton 28v 24a jak podłączyć. alternator magneton 28v 24a jak podłączyć.
  • Helpful post
    Level 12  
    Z tego co widzę to bez regulatora napięcia będzie pracował.
    Najważniejsze zaciski do podłączenia :

B+ - WYJŚCIE PRĄDOWE (do plusa akumulatora)
    B- - MASA ,,-"
    Reszty nie musimy łączyć
    DF - To wzbudzenie
    M, Mo - wyjścia do kontrolki, obrotomierza

Pomocny link:

Moderated By Pawel wawa:

Link nieaktywny usunąłem.

• Level 2  
    Dziękuję bardzo za odpowiedż.
  • Level 10  
    Witam.W moim ciągniku lesnym lkt 81 który zakupiłem w cześciach do remontu jest też załozony taki alternator jak na fotach powyżej i mam problem z ładowaniem a raczej jego brak.Alternator wygłądał na dosc mocno zużyty wiec zakupiłem taki sam używke z jakiegos liaza .Po zamontowaniu dalej kontrolka świeci i brak ładowania.Alternator współpracuje z regulatorem napiecia magneton 28v który ma 3 konektory 54,df,b-. tyle ze df jest podpięty do masy a chyba masa to ma być B- .Czy jest możliwość podpięcia polskiego regulatora RC1-28 z 2 konektorami 67i15 do tego alternatora a i czy przekaźnik bedzie potrzebny ? alternator magneton 28v 24a jak podłączyć. [/img]