Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tymczasowe wygłuszenie bagażnika w samochodzie

lichus690jp 28 Jan 2010 20:04 2985 9
    lichus690jp
    Level 17  
    Mam takie pytanie, czy można wygłuszyć bagażnik kawałkiem styropianu albo takim kawałkiem maty co daje się pod panele?? Chodzi o tymczasowe wygłuszenie tylko nie wiem czy to coś da.
    Jurek007
    Level 17  
    Ja stosuję stare dywany lub wykładzinę podłogową.
    Styropian raczej odpada.
    Maty korkowe też są odpowiednie.
    Pozdrawiam.
    lichus690jp
    Level 17  
    Chodzi mi o taką cienką białą matę, nie wiem jak się ona nazywa ale czy będzie dobra? I jak ją założyć? przykleić?

Tymczasowe wygłuszenie bagażnika w samochodzie

Coś takiego.
    Jurek007
    Level 17  
    lichus690jp wrote:
    Chodzi mi o taką cienką białą matę, nie wiem jak się ona nazywa ale czy będzie dobra? I jak ją założyć? przykleić?
    Coś takiego.

Taka mata jest za cienka i za lekka aby skutecznie pochłaniać dźwięki.

Mimo wszystko polecam wykładzinę.
    Jak się dobrze dopasuje to nawet kleić nie trzeba.
    Do klejenia wykładzin dobry jest butapren rozcieńczony w miarę potrzeby (nitro).
    Na politechnice komorę bezechową wyłożyli wełną mineralną o grubości 10 cm - do kupienia w sklepach budowlanych. Efekt niesamowity - jakoś cicho tam było :)
    Nieźle też rozpraszają dźwięki wytłoczki do jajek.
    Pozdrawiam.
    lichus690jp
    Level 17  
    Już kładłem wełnę mineralną to mam jej dość. te pyłki gryzą niesamowicie a jeszcze jak się spocisz. Przez tydzień chodziłem i się drapałem haha ale to było w domu jak na poddaszu ocieplałem 2 pokoje, łazienkę i korytarz. A jak bym zwinął tą piankę na 2 razy?
    Jurek007
    Level 17  
    Wełnę można pokryć jakąś folia :)
    Google -> mata głusząca
    Zobaczcie jakie materiały tam się stosuje !
    Pozdrawiam.
    lichus690jp
    Level 17  
    Wiem jak się to robi bo robiłem. Wełna, folia i ewentyalnie płyta gipsowa ale tak jest w domu. Postaram się wygłuszyć dywanem albo wykładziną a najwyżej pod to dam tą piankę pod panele.
    Jurek007
    Level 17  
    Pianka nie zaszkodzi ale jej skuteczność jest prawie zerowa :(
    lichus690jp
    Level 17  
    Znalazłem kawałek wełny mineralnej jakiś 1m x 50cm i stary dywan. Może być :)
  • Helpful post
    Jurek007
    Level 17  
    lichus690jp wrote:
    Znalazłem kawałek wełny mineralnej jakiś 1m x 50cm i stary dywan. Może być :)

Wełnę powpychaj w jakieś zakamarki a dywan jak ładnie poprzycinasz to sam się ułoży bez kleju na całej powierzchni - wystarczy podkleić odstające kawałki.
    Pozdrawiam.