Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odpalaniem po krotkim postoju Corolla 90KM D4D

vinsane19 28 Sty 2010 20:20 2929 2
  • #1 28 Sty 2010 20:20
    vinsane19
    Poziom 8  

Toyota Corolla 2.0 D4D 90KM (150kkm),

Jak sprawdzic czy pompka paliwa dziala? (oczywiscie oprocz sposobu na sluch) Mam problem z odpalaniem samochodu w wyjatkowych okolicznosciach Wink i mam wrazenie ze to wina pompki, albo cofajacego sie do baku paliwa, moze jakis czujnik.
    Wyjatkowe okolicznosci to: Auto nagrzane, gasze samochod, po uslyszeniu dwoch "pstrykniec" problem z odpaleniem (musze krecic kilkanascie sekund), jezeli zaraz po zgaszeniu przekrece kluczyc (zanim uslysze pstrykniecia) auto odpala bez problemu. Jak silnik jest zimny jest ok. Aku ok, rozrusznik kreci bardzo dobrze.

Wydaje mi sie ze po wylaczeniu auta, albo ucieka paliwo, albo po zgaszeniu i ponownej probie zapalenia pompka nie pompuje odpowiednio paliwa. Auto kreci rozrusznikiem kilkanascie sekund az w koncu odpala. Moze tak jak pisze w artykule ponizej wysysane jest powietrze z ukladu i podcisnienie zaciaga w koncu paliwo...

Znalazlem na www.toyodiy.com kilka artykulow, w ktory oppisywaly takie objawy i problemem byla wlasnie pompka
    np to: wiem ze to inne auto ale problem i obwod podobny
    http://www.4crawler.com/4x4/CheapTricks/index.shtml#FuelPump

jak to sprawdzic??

0 2
  • #2 28 Sty 2010 20:40
    rochu84
    Poziom 17  

Jak bedziesz krecił rozrusznikiem pompuj gazem jesli odpali to znaczy ze sie zapowietrza pompa .

0
  • #3 28 Sty 2010 23:55
    vinsane19
    Poziom 8  

probowalem tego, ale to nic nie zmienia, nie wiem zreszta czy przy calej tej elektronice wciskanie pedalu w ogole dziala...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo