Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator Aper PDR-S1004 "wiesza się"

damiankii 28 Sty 2010 21:32 2803 7
  • #1 28 Sty 2010 21:32
    damiankii
    Poziom 2  

Witam!
    Mam problem z rejestratorem Aper PDR-S1004. Ustawiam sobie zapis na tydzień, wszystko działa poprawnie. Ustawiam sobie zapis na dłuższy okres i po 1 tyg. "wysypuje" się. Tzn. muszę go restartować albo formatować dysk. Jest jeszcze ze 150 GB wolnego miejsca mimo wszystko on nie chce dalej zapisywać danych. Mam 500 GB dysk Seagate i nie wiem gdzie leży problem. Chciałbym, żeby zapisywało mi ciągle aż do wyczerpania pojemności dysku, prosiło o format czy automatycznie się formatowało i dalej się nagrywało. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję bardzo

0 7
  • Pomocny post
    #2 28 Sty 2010 22:21
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Gdzie ustawiasz ten zapis na tydzień? Record limit? Jeśli tak to ustaw "BRAK" wtedy zapisuje do zapełnienia dysku (nadpisywanie).

0
  • #3 28 Sty 2010 23:21
    damiankii
    Poziom 2  

Spróbuje tak jak Pan radzi. Wydaje mi się, że już tak robiłem i wszystko zapisywało się dobrze aż bodajże do 100 GB i później się "wysypywało", dalej nagrywać już nie chciało. I nie wiem czy to jakaś graniczna wartość dysku była. Ale sprawdzę jeszcze to ustawienie aby mieć pewność, że ten błąd się pojawia. Dziękuję za pomoc.

0
  • #4 29 Sty 2010 07:18
    qwor
    Poziom 11  

Dzień dobry.

Jeśli system mając wolne miejsce przestaje nagle nagrywać w większości przypadków wina jest po stronie nośnika. Wymień "twardziela" i sprawdź czy problem się powtarza.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 29 Sty 2010 16:14
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

w ustawieniach zapisu zmniejsz ilość klatek oraz jakość nagrania. Miałem kiedyś taki przypadek z aperem. Po zmianie konfiguracji rejestrator się nie wiesza, prawdopodobnie wina leżała po stronie dysku (prędkość zapisu danych)

0
  • Pomocny post
    #6 30 Sty 2010 02:01
    kris35l
    Poziom 12  

Witam.
    Miałem kilka esek które odesłałem do naprawy, serwis stwierdził że to błąd w oprogramowaniu i że naprawa zajmie im kilka minut. W moim przypadku oprócz zaniku nagrywania z detekcji , rejestrator zmieniał pola detekcji np. jeśli ustawiłem detekcję z pierwszej kamery na całym ekranie to po ponownym wejściu do ustawień część pól była nieaktywna.

0
  • #7 23 Kwi 2010 11:11
    damiankii
    Poziom 2  

Nie chciałem zakładać nowego tematu. Dzięki za poprzedni rady pomogło.
    Miałem złodzieja co monitoring mi wychwycił. W jaki sposób wydrukować sobie zdjęcie tej osoby? W jaki sposób odczytać nagranie?? W jakim programie? Proszę o pomoc.

0
  • #8 23 Kwi 2010 12:23
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Nie ma chyba bardziej prostszego w obsłudze rejestratora w tej dziedzinie niż Aper. Wkładasz nośnik do gniazda USB, uruchamiasz archiwizację, rejestrator automatycznie wraz z nagraniem na PENDRIVE kopiuje odtwarzacz! Wystarczy tylko kliknąć ikonkę, albo nawet prościej jeśli masz autostart w windowsie włączony, to odtwarzacz uruchomi się sam po włożeniu pamięci do komputera. Przeglądasz nagrania i w odpowiednim momencie klikniesz przycisk DRUKUJ i wszystko. Widzę że nawet nie spróbowałeś, dziecko sobie z tym poradzi. Jak wykonać archiwizację znajdziesz w instrukcji krok po kroku, jeśli zgubiłeś wystarczy: http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=pdr-s1004+instrukcja&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
    Pierwszy wynik.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo