Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z odpaleniem passat b4 2.0 abf 16v DOHC 94r.

28 Sty 2010 21:55 3158 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich!
    Jestem nowy na forum szukałem ale nie znalazłem i jeżeli ten temat był już gdzieś poruszany to przepraszam za zaśmiecanie i proszę o link. A mój problem wygląda tak:
    Auto passat b4 variant 2.0 abf 16v dohc 94r benzyna. Zaczęło się w lato jak auto stało długo na słońcu i się mocno nagrzało był problem z odpaleniem z kluczyka słychać było tylko "klik" i tyle z popychu i na 2 biegu odpalał. I teraz zauważyłem że po dłuższej jeździe dzieje się to samo na dworzu -15 a on po przejechaniu 200 km znowu nie chce odpalić . O co może chodzić gdzie szukać usterki???
    Pozdrawiam Tom
  • Poziom 11  
    Kostka w stacyjce lub przewód do bendiksa (rozrusznik)
  • Poziom 9  
    a nic z temp to nie ma wspólnego może jakiś czujnik ? na zimno pali ok.
  • Moderator Samochody
    Trzeba naprawić rozrusznik
  • Poziom 9  
    już mi ktoś wspominał o rozruszniku (szczotki lub bendix ) tylko czy każdy rozrusznik da się naprawić?? może jest jakiś sposób na sprawdzenie czy to na pewno rozrusznik bo już trochę kasy w paska poszło :|
  • Moderator Samochody
    Akurat w tym aucie jest to banalnie proste, bo rozrusznik jest na wierzchu, bierzesz płaski śrubokręt i zwierasz górną śrubę elektromagnesu, tam gdzie dochodzi + z akumulatora z konektorem do którego dochodzi kabel czerwony z czarnym paskiem
    Upewnij się, że auto jest na luzie !!
  • Poziom 9  
    czyli mam rozumieć odpalenie na krótko? no i pewnie odpali jak zimny jak jest ciepły wtedy zaczyna się problem.
  • Poziom 11  
    To będzie związane z rozrusznikiem,dokładniej tulejki mosiężne.
  • Poziom 9  
    A taka wymiana części w rozruszniku u mechanika to jaki to może być koszt mniej więcej??
    Na co zwrócić uwagę??
    I jeszcze może mi ktoś wytłumaczyć jak się rozrusznik ma do wysokiej temp. czemu wtedy jest problem??