Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane IphII - nie odpala, brak kierunkowskazow, kontrolki..

28 Sty 2010 22:09 12635 11
  • Poziom 32  
    Witam,
    Mam nietypowy problem z Megane 2000r 1,9dTi kombi. W trakcie jazdy pokazala sie kontrolka oleju i zaczela migac kontrolka swiec zarowych/elektroniki, przestaly dzialac kierunkowskazy, awaryjne były. Po zatrzymaniu auta i zgaszeniu silnika, sprawdzeniu poziomu oleju nie można ponownie odpalić samochodu. Miga czerwona kontrolka (od immo?) oraz swiece/elektronika. Po sprawdzeniu skrzynki bezpiecznikow okazalo sie ze uszkodzony jest bezpiecznik 15A (oznaczony jako swiatla wsteczne?). Po wlozeniu nowego udalo sie uruchomic auto, były kierunkowskazy, ale po kilku sekundach od odpalenia pojawila sie znowu kontrolka oleju, miganie swiec zarowych - bezpiecznik znowu spalony, po zgaszeniu nie mozna odpalic. Braklo mi bezpiecznika 15A, a musiałem wrócić do domu więc zaryzykowałem i włożyłem 30A - odpalił, są kierunkowskazy, nie został przepalony, wszystko działa normalnie, nie świecą się żadne kontrolki. Po powrocie do domu i założeniu 15A znowu się upalił i powtórka z rozrywki...
    Ma ktoś może pomysł gdzie szukać usterki? Za co odpowiada dokładnie ten bezpiecznik (światła cofania)?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Wielkie dzieki za podpowiedz - jutro sprawdze.
    Zastanawia mnie dlaczego swiecila sie kontrolka oleju i nie mozna bylo uruchomić silnika przy przepalonym bezpieczniku od świateł wstecznych...
  • Poziom 18  
    Sprawdź też układ przednich oraz tylnych wycieraczek(ten bezpiecznik zasila równieź te układy. Często palenie tego bezpiecznika powoduje tylna wycieraczka.
  • Poziom 2  
    witam mam ten sam problem w scenicu 1.9 dti a stało się to przy próbie podłączenia tylnej wycieraczki... scenic był uderzony w tył i dokupiłem tylną klapę z anglika (kompletną) i kostka od wycieraczki nie pasowała 99r do wycieraczki z anglika więc postanowiłem przełożyć kabelki no i stało się( najciekawsze jest to że przewody przełożyłem poprawnie..)... po próbie włączenia wycieraczki obróciła się o 180* i ledwo co powróciła.. od tamtej pory nie mam kierunkowskazów nie działa przednia lewa szyba i miga mi kontrolka od świec żarowych proszę o pomoc :(

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

wszystko wróciło do normy, spalony był bezpiecznik 15A od świateł wstecznych...
  • Poziom 1  
    DZIĘKUJĘ BARDZO ZA TEN TEMAT. Miałem identyczną usterkę. Brak kierunków, wycieraczek, lewa przednia szyba sięnie otwierała, immo i żółty piorunek na desce mrugały, nie można odpalić.Dwa dni szukania , sprawdzano wiele rzeczy. Ani mi ani koledze nie przyszło do głowy sprawdzenie bezpiecznika od swiateł cofania. Przeczytałem tu co i jak , pojechałem na warsztat , wymieniłem 15A bezpiecznik i auto hula . Dzięki jeszcze raz.
  • Poziom 32  
    Przyczyną tej usterki jest tylna wycieraczka. Przy włączonych wycieraczkach z przodu i wrzuceniu biegu wstecznego automatycznie włącza się wsteczna wycieraczka. Zimą często bywa że jest ona przymarznięta i pali nam bezpiecznik 15A a czasami nawet leci silniczek wycieraczki...
    Przestroga dla użytkowników meganki - zimą przed jazdą samochodem należy sprawdzać czy tylna wycieraczka nie przymarzła do szyby. Wg inżynierów Renault miało być udogodnienie, a w naszych warunkach klimatycznych wynikło jedynie utrudnienie...
  • Poziom 32  
    Niby można, ale domyślnie jest włączone te udogodnienie.

Taki mały offtop - nie wiem dlaczego, ale DDT2000 nie czytał mi UCH w Megane 2000r (połączone po interfejsie typu KKL), ręczne próby połączenia też nic nie zdziałały. Może wina starej bazy...