Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a3 immobilizer DOG BLOCK K3-UNm zresetowany akumulatore

AudiImmo 28 Sty 2010 23:13 5119 7
  • #1 28 Sty 2010 23:13
    AudiImmo
    Poziom 2  

Witam,

podczas ostatnich mrozow, zmuszony bylem wyjmowac z samochodu na noc akumulator. po ponownym zamontowaniu akumulatora w poniedzialek, odpalilem samochod dopiero przez kable na pozyczke. we wtorek znowu nie odpalil wiec wymontowalem akumulator. W czwartek po ponownym zamontowaniu akumulatora, auto zapalilo za pierwszym razem, ladnie chodzilo, ale niestety po ok. minucie silnik zgasl i zapalily sie swiatla awaryjne. Od tego momentu, pala sie caly czas i nie mozna ich wylaczyc inaczej niz przez odlaczenie akumulatora. Nie moge tez uruchomic samochodu (po przekreceniu kluczyka, akumulator kreci, ale silnik nie zaskakuje). Pilot do automatycznego otwietrania drzwi tez nie dziala. Wymienilem dzisiaj wszystkie baterie w pilocie, niestety nie pomoglo. Wymienilem baterie w breloczku immobilizera (DOG-BLOCK K3-UNm), niestety tez nie pomoglo (2 nowe sztuki, pol roku przelezaly w samochodzie, mozliwe zeby sie rozladowaly?).

Immobilizer byl w trybie serwisowym (odkad kupilem auto), i pomimo wpisywania dzisiaj poprawnego kodu (dwa razy mignelo czerwone, pozniej zielona dioda), nie odpalalo.

Reasumujac:
    akumulator kreci silnikiem ale samochod nie odpala
    nie dziala pilot otwierania drzwi

elektryka dziala (swiatlo wewnatrz, oswietlenie samochodu, awaryjne)
    caly czas swieca sie awaryjne

Prosze pomożcie, bo nie mam pojecia co moze byc przyczyna, a auta ruszyc z parkingu nie mozna.

0 7
  • #2 29 Sty 2010 00:50
    rh.rally
    Poziom 18  

Raczej podejrzewałbym, że coś z autoalarmem jest nie tak.

1
  • #3 29 Sty 2010 05:59
    Gibon007er
    Poziom 22  

Tak samo. Stawiam na alarm. Zwariował przez mróz.

0
  • #4 29 Sty 2010 07:06
    wiktora4
    Poziom 11  

Ja bym podejrzewał spadki napiecia podczas odpalania i jakis tłusty bład immo + ECU
    Sam kiedyś robiłem taka A 4 co odpalała tylko raz po podpieciu akumulatora

0
  • #5 29 Sty 2010 10:10
    AudiImmo
    Poziom 2  

Z dodatkowych dziwnych objawow,

po przekreceniu kluczyka w stacyjce, kontrolki migaly rowno ze swiatlami awaryjnymi (ok 20sek), nastepnie zgasly, ale dalo sie uslyszec "pykanie" z ta sama czestotliwoscia co miganie.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, caly czas szukam przyczyny. Oczywiscie pozniej dam znac o co chodzi.

pzdr

0
  • #6 29 Sty 2010 10:48
    yaaro
    Poziom 33  

Odłaczyć dostawione układy blokujące rozruch.

0
  • #7 02 Lut 2010 11:38
    AudiImmo
    Poziom 2  

Odlaczylem autoalarm co wiazalo sie tez z odlaczeniem zamka centralnego.
    Immobilizer zostal. Samochod odpalil.

0
  • #8 05 Kwi 2010 22:28
    pablo958
    Poziom 2  

witam. odświeze troche temat. w moim audi a3 właczaja sie co jakis czas samoczynnie swiatła awaryjne. niewazne ze auto jest odpalone czy nie swiatła sie właczaja. mysłałem ze to wina przełącznika wiec go wymieniłem na uzywany ale dalej sie dzieje to samo. niewiem czy poprostu kupiłem popsuty włącznik czy to moze cos innego? wiecie moze jaka moze byc jeszcze przyczyna tego? alarmu w aucie nie mam. prosze o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy:) pozdrawiam

0