Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka sieciowa HP 1020 druk tylko z niektórych aplikacji

Brick_G 29 Jan 2010 02:06 5331 6
 • #1
  Brick_G
  Level 28  
  Platforma: Windows XP / Vista
  Sieć 3 komputerów.

  Problem jak w temacie. Drukarka sieciowa HP 1020 podłączona lokalnie do 1 z komputerów z Windows XP i udostępniona w sieci. Na obu stanowiskach z XP zainstalowany Norton Internet Security. Na komputerze z Vista - Kaspersky Internet Security. Na obu komputerach gościach HP 1020 zainstalowana jako drukarka sieciowa.

  Problem 1 - Windows XP

  Na drukarce sieciowej HP1020 można drukować tylko z wybranych aplikacji. Działa drukowanie z Notatnika - nie działa z Word. Działa z Sumatra PDF i nie działa z Acrobat Reader. Działa z MS Outlook i nie działa z Excela. Działa z Mozilli - nie działa z Internet Explorer.  Pytanie - w czym tkwi problem? Nie są generowane żadne błędy. Zadanie jest przesyłane do drukarki, pojawia się na liście zadań na komputerach gości i po chwili znika. Spoolsvr jest odblokowany dla ruchu sieciowego.

  Problem 2 - komputer z Vistą

  Jeżeli jakakolwiek drukarka sieciowa jest ustawiona jako domyślna i jest włączony KIS - następuje zawieszenie usługi bufor wydruku i nie można drukować w ogóle. Przy ustawieniu drukarki wirtualnej jako domyślnej (np. MS Document Imaging / PDF Creator) problem nie występuje.

  Po wyłączeniu KIS do momentu ponownego ręcznego wznowienia ochrony i restarcie laptopa - można wybrać drukarkę sieciową jako domyślną i nie powoduje to zawieszania usługi Bufora Wydruku i wszystko wraca do normy.

  Jakieś koncepcje o co w tym wszystkim chodzi :)? Będę dźwięczny.
 • #2
  Richter
  Level 31  
  Na twoim miejscu kupiłbym po prostu print server i nie udostępniał drukarki, to złe rozwiązanie czego twój problem jest wynikiem, poza tym odinstaluj KIS wrzuć coś np. AVG FREE 9 i potestuj.
 • #3
  Brick_G
  Level 28  
  Richter wrote:
  Na twoim miejscu kupiłbym po prostu print server

  obawiam się iż nie tutaj leży problem :)

  Richter wrote:
  i nie udostępniał drukarki, to złe rozwiązanie czego twój problem jest wynikiem, poza tym odinstaluj KIS wrzuć coś np. AVG FREE 9 i potestuj.


  rozumiem że NIS tez mam odinstalować?

  AVG nie jest darmowy do użytku komercyjnego - jedynie Comodo Internet Security.

  Czekam na jakieś koncepcje.
 • #4
  Richter
  Level 31  
  Nie napisałeś że w pracy, tak odinstaluj CIS
 • Helpful post
  #5
  Lzep
  Level 39  
  Proponuje poczytać trochę o tej drukarce, np. tu -> Link .
  Z grubsza chodzi o to :
  Quote:
  Niestety LaserJet 1020 to "windrukarka" (oparta o GDI) bez sprzętowego PCL. Ona nie ma swojego firmwaru zabudowanego, tylko sterownik windowsowy po zainicjowaniu wydruku najpierw wysyła do niej oprogramowanie, a później plik do wydruku
  Tak więc ta drukarka niespecjalnie nadaje się na sieciową - nie wszystkie aplikacje radzą sobie z takim trybem pracy. Radzę wstawić porządną drukarkę sieciową, np. HP P2015dn - mam kilka w pracy - żadnych problemów !
 • Helpful post
  #6
  Richter
  Level 31  
  [quote="Brick_G"]
  Richter wrote:
  Na twoim miejscu kupiłbym po prostu print server

  obawiam się iż nie tutaj leży problem :)

  Richter wrote:

  [quote="Brick_G"]
  Przeczytaj post Lzep.
 • #7
  Brick_G
  Level 28  
  Temat do zamknięcia. Przyczyna leży w sterowniku drukarki na stanowisku hosta. Interesujący wątek odnaleziony przy okazji badania problemu na forum obcojęzycznym. Obu panom podziękowałem za pomoc w temacie.