Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka sieciowa HP 1020 druk tylko z niektórych aplikacji

Brick_G 29 Jan 2010 02:06 5409 6
 • #1
  Brick_G
  Level 28  
  Platforma: Windows XP / Vista
  Sieć 3 komputerów.

  Problem jak w temacie. Drukarka sieciowa HP 1020 podłączona lokalnie do 1 z komputerów z Windows XP i udostępniona w sieci. Na obu stanowiskach z XP zainstalowany Norton Internet Security. Na komputerze z Vista - Kaspersky Internet Security. Na obu komputerach gościach HP 1020 zainstalowana jako drukarka sieciowa.

  Problem 1 - Windows XP

  Na drukarce sieciowej HP1020 można drukować tylko z wybranych aplikacji. Działa drukowanie z Notatnika - nie działa z Word. Działa z Sumatra PDF i nie działa z Acrobat Reader. Działa z MS Outlook i nie działa z Excela. Działa z Mozilli - nie działa z Internet Explorer.

  Pytanie - w czym tkwi problem? Nie są generowane żadne błędy. Zadanie jest przesyłane do drukarki, pojawia się na liście zadań na komputerach gości i po chwili znika. Spoolsvr jest odblokowany dla ruchu sieciowego.

  Problem 2 - komputer z Vistą

  Jeżeli jakakolwiek drukarka sieciowa jest ustawiona jako domyślna i jest włączony KIS - następuje zawieszenie usługi bufor wydruku i nie można drukować w ogóle. Przy ustawieniu drukarki wirtualnej jako domyślnej (np. MS Document Imaging / PDF Creator) problem nie występuje.

  Po wyłączeniu KIS do momentu ponownego ręcznego wznowienia ochrony i restarcie laptopa - można wybrać drukarkę sieciową jako domyślną i nie powoduje to zawieszania usługi Bufora Wydruku i wszystko wraca do normy.

  Jakieś koncepcje o co w tym wszystkim chodzi :)? Będę dźwięczny.
 • #2
  Richter
  Level 31  
  Na twoim miejscu kupiłbym po prostu print server i nie udostępniał drukarki, to złe rozwiązanie czego twój problem jest wynikiem, poza tym odinstaluj KIS wrzuć coś np. AVG FREE 9 i potestuj.
 • #3
  Brick_G
  Level 28  
  Richter wrote:
  Na twoim miejscu kupiłbym po prostu print server

  obawiam się iż nie tutaj leży problem :)

  Richter wrote:
  i nie udostępniał drukarki, to złe rozwiązanie czego twój problem jest wynikiem, poza tym odinstaluj KIS wrzuć coś np. AVG FREE 9 i potestuj.


  rozumiem że NIS tez mam odinstalować?

  AVG nie jest darmowy do użytku komercyjnego - jedynie Comodo Internet Security.

  Czekam na jakieś koncepcje.
 • #4
  Richter
  Level 31  
  Nie napisałeś że w pracy, tak odinstaluj CIS
 • Helpful post
  #5
  Lzep
  Level 39  
  Proponuje poczytać trochę o tej drukarce, np. tu -> Link .
  Z grubsza chodzi o to :
  Quote:
  Niestety LaserJet 1020 to "windrukarka" (oparta o GDI) bez sprzętowego PCL. Ona nie ma swojego firmwaru zabudowanego, tylko sterownik windowsowy po zainicjowaniu wydruku najpierw wysyła do niej oprogramowanie, a później plik do wydruku
  Tak więc ta drukarka niespecjalnie nadaje się na sieciową - nie wszystkie aplikacje radzą sobie z takim trybem pracy. Radzę wstawić porządną drukarkę sieciową, np. HP P2015dn - mam kilka w pracy - żadnych problemów !
 • Helpful post
  #6
  Richter
  Level 31  
  [quote="Brick_G"]
  Richter wrote:
  Na twoim miejscu kupiłbym po prostu print server

  obawiam się iż nie tutaj leży problem :)

  Richter wrote:

  [quote="Brick_G"]
  Przeczytaj post Lzep.
 • #7
  Brick_G
  Level 28  
  Temat do zamknięcia. Przyczyna leży w sterowniku drukarki na stanowisku hosta. Interesujący wątek odnaleziony przy okazji badania problemu na forum obcojęzycznym. Obu panom podziękowałem za pomoc w temacie.