Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja pogody -wadliwy czujnik, brak komunikacji przy temp 0

host21 29 Sty 2010 07:08 3522 3
  • #1 29 Sty 2010 07:08
    host21
    Poziom 8  

Tutaj zdjęcia do stacji oraz rozebranego czujnika
    Stacja pogody -wadliwy czujnik, brak komunikacji przy temp 0 Stacja pogody -wadliwy czujnik, brak komunikacji przy temp 0 Stacja pogody -wadliwy czujnik, brak komunikacji przy temp 0 Stacja pogody -wadliwy czujnik, brak komunikacji przy temp 0 Stacja pogody -wadliwy czujnik, brak komunikacji przy temp 0

Problem wygląda następująco :
    Czujnik działa przy temperaturze powyżej 0, np w pokoju, komunikuję się ze stacją pogody bez żadnego problemu. Gdy wystawię go na dwór to nadal działa ale do momentu gdy temperatura na czujniku nie spadnie poniżej 0 C (lub temp. będzie w okolicy 0). Gdy jest mróz na dworze to czujnik traci komunikację ze stacją pogody oraz przestaje pokazywać prawidłową temperaturę oraz wilgotność powietrza. Zabieram czujnik do domu, po chwili gdy "dojdzie do siebie" połączenie wraca oraz zaczyna ponownie podawać prawidłowe wskazania...

Nie mam możliwości wymiany na nowy a nie mogę znaleźć zamiennika.

A ja zapraszam do zmiany, zgodnie z:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4474193#4474193 :arrow: 002 (link).
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić, inaczej post trafi do kosza!
    [_P_]

0 3
  • Fibaro
  • #2 29 Sty 2010 15:18
    waldekg
    Poziom 28  

Witam. W podobnej sytuacji postąpiłem w następujący sposób: kabelkiem o długości około 25cm wyprowadziłem na zewnątrz obudowy termistor. Pokryłem go silikonem. Termistor jest na zewnątrz okna a transmiter w domu. Pozdrawiam.

0
  • Fibaro
  • #3 29 Sty 2010 15:26
    gabik001
    Poziom 36  

A ja bym sprawdzil wszystkie luty pod katem temperatury. Najpierw ogrzac a potem schlodzic. Byc moze mroz powoduje ze robi sie przerwa i przestaje dzialac.
    Pozdrawiam

0
  • Fibaro
  • #4 17 Lut 2010 06:10
    host21
    Poziom 8  

No i nie udało się uratować czujnika. Po naprawach teraz na czujniku pokazują się wszystkie liczny i znaki....

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo