Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalna ładowarka firmy One For All

g_maly 29 Sty 2010 07:13 3898 12
  • Uniwersalna ładowarka firmy One For All
    Zaprezentowane przez firmę One For All urządzenie może rozwiązać problem z szukaniem odpowiedniej ładowarki u osób posiadających kilka telefonów różnych producentów.

Universal Multi-Charger może ładować trzy urządzenia na raz. W zestawie zawarte są wymienne końcówki pasujące do produktów firm Nokia, Sony Ericsson, LG, Samsung oraz iPod/iPhone. Dodatkowo istnieje możliwość ładowania przez złącze miniUSB.

Świecąca dioda LED informuje o stanie baterii, a gdy zgaśnie proces ładowania jest zakończony. Wykorzystana technologia turbo-charge pozwala na zmniejszenie czasu czekania na gotowość urządzenia do pracy na pełnej baterii.

Według producenta Universal Multi-Charger potrzebuje tylko 115 minut aby telefon Nokia 5200 załadować od 0 do 100% kiedy standardowej ładowarce zajmuje to 155 minut. W trybie czuwania urządzenie pobiera zaledwie 0,5W.
    Cena jest dość wysoka i wynosi 96 $.

źródło:http://www.ubergizmo.com/15/archives/2010/01/one_for_all_universal_multi_charger.html

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    g_maly
    Poziom 17  
    Specjalizuje się w: komputery, informatyka, sprzęt komputerowy
    g_maly napisał 295 postów o ocenie 10, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Piwniczna Zdrój. Jest z nami od 2009 roku.
    johnson255
    Poziom 17  
    Jak dla mnie gadżet wcale nie potrzebny ale na pewno ktoś się znajdzie kto by to kupił. Już bym wolał samemu zrobić sobie taka i po kłopocie. Na szczęście nie mam piętnastu telefonów :D
    Z drugiej strony bardzo dobre urządzenie do wykorzystania np. w salonach, serwisach, bądź komisach. Bez zbędnej plątaniny kabli.
    romass
    Poziom 11  
    wg. mnie to miejsce umieszczenia złącz kompletnie nie pasuje. Temu bolcowi ze zdjęcia nie wróżę długiej przyszłości. Ja bym to rozwiązał na wzór Boxa do flashowania telefonów. Ładowarkę zrobić mniejszą, i umieścić w niej trzy, może nawet pięć wyjść ładowania na jakimś złączu, do tej ładowarki dorzucić komplet końcówek to różnych telefonów i po sprawie. Rozwiązanie ze zdjęcia może i ładne ale nie praktyczne. Poza tym na urządzenia tego typu, za około dwa lata znacząco zmaleje popyt. Jak wiemy, ponad 20 producentów telefonów komórkowych podpisało umowę o znormalizowaniu złącza ładowania, którym to będzie miniUSB.
    tuning86
    Poziom 15  
    Chyba tylko do zniszczenia bateri prowadzi, sami wiecie jak jest z takimi uniwersalnymi ladowarkami.
    marik_te
    Poziom 22  
    Kolejna zabawka. Chyba każdy wie jak kończą baterie ładowane szybko i dużym prądem. Ja do dziś używam starej ładowarki transformatorowej do nowego telefonu.
    Citek
    Poziom 22  
    @romass z tego co mi się wydaje standardem ma być microUSB.
    A wracając do wątku, to jak dla mnie i za pewne dla 99% innych użytkowników gadżet bardzo drogi, 100$ za ładowarkę to lekka przesada.
    KamBys
    Poziom 23  
    a samsunga bezdotykowo ładuje - złącze z boku, a "nadziany" na ładowarkę z dołu
    skaktus
    Poziom 37  
    marik_te napisał:
    Kolejna zabawka. Chyba każdy wie jak kończą baterie ładowane szybko i dużym prądem. Ja do dziś używam starej ładowarki transformatorowej do nowego telefonu.

Ni-MH nie lubią dużego prądu.Li-ION i Li-POL można łądować sporymi prądami bez uszczerbku. Już od kilku lat większość ładowarek to impulsowe. A sam od 4 lat mam do czynienia z K810i ładowanym standardową ładowarką i baterii do dziś nic nie jest.

A co do produktu-kupić "zasilacz" 5 V i 500 - 800 mA, dorobić złącza i działa z każdym telem.

Cena tego bajeru jest stanowczo za wysoka.
    george2002

Poziom 20  
    Witam,
    przecież w sumie za rok dwa czy trzy ma wyjść standard w wszystkich telefonach że ładowarki/wtyki będą takie same w wszystkich markach telefonów także widzę w tym wynalazku przerost formy nad treścią albo jak kto woli kolejny gadżet który za 1-3 lat będzie niepotrzebny ;) no chyba że ktoś naprawdę posiada przy sobie więcej niż 3 telefony to przepraszam :D (nieźle muszą razem takie komóreczki przysiewać na nosiciela ;) )

Pozdrawiam
    George2002
    arkady25
    Poziom 16  
    Nie martwcie się o ładowanie akumulatorów zbyt dużymi prądami, przecież we współczesnych telefonach układ kontroli ładowania nie znajduje się w ładowarce, tylko w telefonie i samym akumulatorku.
    mcm
    Poziom 12  
    No dobra, ale kto używa na raz 3 telefonów na raz i w dodatku nie ma do nich "firmowych" ładowarek?
    skaktus
    Poziom 37  
    mcm napisał:
    No dobra, ale kto używa na raz 3 telefonów na raz i w dodatku nie ma do nich "firmowych" ładowarek?

Tylko po co motać się z 3 ładowarkami skoro można mieć jedną...Takie było założenie tego projektu.

Ja aktualnie w domu mam SE, Nokia i LG, do tego porządna ładowarka impulsowa + 3 różne wtyki na przewodzie i działa jak trzeba od chyba 2 lat.