Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo V40 turbo benzyna - brak wolnych obrotów

yaaro 29 Jan 2010 11:03 5829 9
    yaaro
    Level 33  
    Jak w temacie auto z dziwnym objawem brak wolnych obrotów, nierówna praca i słabe lub nierównomierne przyśpieszenie.

W parametrach z podpiętą przepływką sonda na bogato – ewidentne zalewanie

Po odpięciu rury zasilającej w powietrze przepustnice (przepływka podpięta i turbina zaciąga delikatnie powietrze) parametry wracają do normy i auto zaczyna normalnie pracować.

Przepływa podmieniona.

Ktoś ma jakieś pomysły moje dobiegają końca.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    damdam

Level 34  
    ja bym się skupił na wynalazku pt. elektroniczna przepustnica Magneti Marelli.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jak ciśnienie paliwa i czas wtrysku?
    yaaro
    Level 33  
    Nowa pompa, czas idzie aż ponad 3 ms jak ominę zasilanie powietrzem to spada do 2 z hakiem ładnie chodzi

Proszę uzupełnić tytuł tematu, oraz podać dokładniejsze dane samochodu i silnika. [MS]
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A regulator nie był czasami wymieniany?
    eltron
    Level 25  
    Quote:
    ja bym się skupił na wynalazku pt. elektroniczna przepustnica Magneti Marelli.

Miałem ostatnio to samo. Myślałem że to przepustnica, okazał się czujnik położenia wałka rozrządu. Sprawdzałeś?
    mario5211
    Level 9  
    Popieram, przepustnice Magneti Marelli są bardzo wadliwe a dokładnie zamontowane wewnątrz potencjometry.
    matrixs
    Level 25  
    yaaro wrote:
    Jak w temacie auto z dziwnym objawem brak wolnych obrotów, nierówna praca i słabe lub nierównomierne przyśpieszenie.

W parametrach z podpiętą przepływką sonda na bogato – ewidentne zalewanie

Po odpięciu rury zasilającej w powietrze przepustnice (przepływka podpięta i turbina zaciąga delikatnie powietrze) parametry wracają do normy i auto zaczyna normalnie pracować.

Przepływa podmieniona.

Ktoś ma jakieś pomysły moje dobiegają końca.

Miałem identyczny przypadek(może to ten sam samochód). Długo nad nim siedziałem, ale w końcu okazało się że to wina przepustnicy. Jakoś stara sama z siebie zaczęła działać, ale klient miał ją sobie załatwić.
    mario5211
    Level 9  
    Zakupiłem używaną przepustnice, lecz i ta po pół roku odmówiła posłuszeństwa.... Przez ten czas rozebrałem swoją i spróbowałem naprawić, po przez odwrócenie blaszek z ostrymi krawędziami(prawdopodobnie wytarły powierzchnie oporową) na drugą stronę i wyczyściłem płynem do potencjometrów. Jak do tej pory działa bez zarzutu.... żadnych falujących obrotów, czy też błędnych komunikatów. Wiec i z drugą zrobię tak samo......Będzie na zapas.