Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne wpisywanie loginu i hasła przez www - kamera IP

karolinter 29 Sty 2010 11:22 4963 7
  • #1 29 Sty 2010 11:22
    karolinter
    Poziom 18  

Mam problem odnośnie skonfigurowania urządzenia web serwera do którego podłączona jest kamera IP. Na chwilę obecną aby wejść na kamerę przez przeglądarkę www muszę podać IP kamery oraz LOGIN i HASŁO. Jednak chcę aby każdy użytkownik mógł wejść na tę kamerę bezpośrednio bez konieczności podawania Loginu i Hasła tylko po podaniu IP lub po kliknięciu na zamieszczony link na stronie został przekierowany na wybraną kamerę. Czy istnieje taka możliwość i w jaki sposób można by to zrobić. Na podanym adresie IP nie posiadamy serwera sprzętowego (komputera) połączenie jest bezpośrednie z urządzeniem IP. Dodam jeszcze że urządzenie działa tylko na Internet Explorer zainstalowanymi wtyczkami ACTIVEX.

0 7
  • Napad.pl
  • Napad.pl
  • #3 29 Sty 2010 20:57
    karolinter
    Poziom 18  

Witam! Nie zupełnie o to mi chodzi. Posiadam kamerę obrotową podłączoną do webserwera Samsung SNS-100. Wpisuję IP webserwera i wrzuca mnie na niego, niby wszystko O.K ale żeby mieć obraz z kamery muszę się na niego zalogować, czyli wpisdać Login i Hasło. Dopiero potem mam podgląd obrazu. A chodzi mi o to aby po wpisaniu adresu IP czy kliknięciu na jakiś link na stronie, wrzuciło mnie od razu na kamerkę bez konieczności wpisywania tych danych. Czy można stworzyć jakiś skrypt czy programik który by się uruchamiał po kliknięciu i automatycznie wypełniał pola login i hasło a później wrzucał na kamerę?

0
  • #4 29 Sty 2010 21:22
    bait
    Poziom 9  

Code:
    http://login:hasło@192.168.1.1

nie działa chyba pod IE

0
  • #5 29 Sty 2010 22:05
    karolinter
    Poziom 18  

bait napisał:
    Code:
    http://login:hasło(małpa)192.168.1.1

nie działa chyba pod IE

Dokładnie o coś takiego mi chodzi tylko żeby działało pod explorerem bo jedynie pod tą przeglądarką można oglądać podgląd z tej kamerki.

0
  • #6 29 Sty 2010 22:33
    rafał
    Poziom 22  

Jeśli to kamera GrandIP to zapomnij. Po pierwsze ActiveX Grandtec nie działa z IE8 i z tego co pamiętam z IE7 też miewał problemy. Rozwiązaniem są programy do pobierania obrazów z kamer poprzez pobieranie plików *.jpg

0
  • #7 04 Lut 2010 00:22
    karolinter
    Poziom 18  

No i udało mi się rozwiązać ten problem, aby wszystko działało poprawnie na tym modelu webserwera, oraz było możliwe automatyczne przekierowanie po kliknięciu linku, bez konieczności wpisania loginu i hasła, musimy użyć takiego skryptu.

<body onload="document.forms['cameraForm'].submit();">

<form id="cameraForm" action="http://tutaj wpisujemy IP urządzenia/login.cgi" method="post" style="display:none">
    <input name="ID" type="password" value="tutaj wpisujemy login"/>
    <input name="PW" type="password" value="tutaj wpisujemy hasło"/>
    </form>

</body>

0
  • #8 07 Lut 2010 14:27
    machacz102
    Poziom 14  

No to jest jedno rozwiązanie, drugim jest zastosowanie Proxy (Squid), które zrobi dokładnie to samo - tylko bez wysyłania loginu i hasła do przeglądarki klienta. Moim zdaniem bardziej eleganckie, a na pewno bezpieczniejsze.

0