Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asmax AR-904u ADSL, Neostrada 6Mb/s - wolny torrent

cezeusz 29 Sty 2010 11:29 4586 5
  • #1 29 Sty 2010 11:29
    cezeusz
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Mam problem (od 2 lat) tak jak w temacie, niestety nie znalazłem nigdzie rozwiązania tego knyfu.
    Poniżej bardziej szczegółowy opis:

Mam router firmy Asmax AR-904u ADSL pod neostrade 6Mb/s. Do tego 2 komputery w sieci, które służą do przeglądania stron oraz do ściągania z torrentów. Problem polega na tym, iż jak odpalę torrenty to strony przestają działać na obu komputerach. Wiem, że jest to banalny problem i powtarzał się na tym forum już nie jeden raz, ale.....

Porty do torrenta na routerze przekierowane prawidłowo - brak sukcesu

Obniżenie liczby połączeń obniżone do 5 połączeń na torrent i przy ściąganiu tylko 1 torrenta - problem rozwiązany częściowo. Strony chodzą ale tak jak bym miał łącze 128Kb/s a nie 6Mb/s przy prędkości ściągania z torrenta około 10KB/s. (a gdzie reszta łącza?)

Prędkość wysyłania ograniczona do 1KB/s. Połączeń na wysyłanie 1 - brak sukcesu

Ustawienia komputera sprawdzone: czyli firewall, zmiana maksymalnej liczby połączeń przez system Windows XP na nieograniczoną, instalacja różnych programów do ściągania torrentów - brak efaktów

Kupno nowego takiego samego routera - Pomogło, ale tylko na 1 rok. Po roku problem się powtórzył i szkoda mi kasy na nowy ( Dodam, iż nie zmieniałem ustawień na urządzeniu).

Router resetowałem z ustawień do skutku i ponownie konfigurowałem. Pozostawiłem go nawet na 2 dni wyłączonego żeby odpoczął - brak efektu

Wymieniłem router na używanego Pentagram Cerberus. Dodam, że jest to wersja dosyć stara i są tam tylko podstawowe opcje. Nie sposób źle skonfigurować - brak efektu

Wymieniłem router na modem od Neostrady - WSZYSTKO DZIAŁA !! ale dlaczego ?? Ja chcę mieć router a nie modem do jasnej ciasnej.

Zaobserwowane zmiany w działaniu:

Przez cały czas w dowolnej konfiguracji torrenty ściągały się szybko. Na routerach około 400-600 KB/s. Są to prędkości przy standardowym ustawieniu programów do ściągania. Strony oczywiście leżały na plecach w tym czasie.

Podczas użytkowania routera Asmax AR-904u oraz torrenta jednocześnie zauważyłem, że pobranie nowych ustawień dla protokołu TCP/IP z DHCP routera nie działa.

Podczas działającego torrenta udostępnianie plików oraz pobieranie ich z komputera obok działa bez zarzutu.

Po obniżeniu liczby połączeń do 5 (tak jak pisałem wcześniej) strony chodziły przez około 15 min z prędkością 4Mb/s potem prędkość ta spadała do tak małej, że programy do testowania prędkości pokazywały 0Kb/s

Ciśnienie mi się podnosi bo nie mogę tego naprawić a w necie brak pomocy na taki kłopot.

0 5
  • #2 29 Sty 2010 14:53
    slvestr
    Poziom 32  

Modem pracuje jako adsl2, adsl2+, g.dmt? Ustaw tak samo ruter na któreś z tych trybów i zobacz czy coś dało.
    Jeżeli to sagem to w dslmon alt+d pokaże Ci dodatkowe opcje jak jest ustawione
    http://neostrada.info/instalacja.php?id=sagem..
    A i czy MTU masz 1492?

0
  • #3 29 Sty 2010 22:09
    cezeusz
    Poziom 9  

Niestety Router ar-904u jest ustawiony na adsl2+Auto. Nie posiada zmiany funkcji na inne. Zainstalowałem nawet Patcha do tego routera i skonfigurowałem od podstaw nic to nie dało. Zmieniałem MTU na różne wartości - brak efektu.

Dziś przetestowałem router ar-804u, który działa w gdmt - w tym przypadku wszystko działa poprawnie. Jednak jest to urządzenie kumpla i mi go nie zostawi :P

0
  • #4 30 Sty 2010 08:00
    slvestr
    Poziom 32  

To może właśnie kup coś z g.dmt, a swój sprzedaj.

0
  • #5 30 Sty 2010 12:10
    cezeusz
    Poziom 9  

Tak właśnie trzeba będzie zrobić. Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego przez prawie rok wszystko działało. Co jest dokładnie przyczyną tego problemu? Opierając się na doświadczeniu zawodowym kusi mnie stwierdzenie, że to przez częściowe zużycie. Wynikające z przepięć bądź spadków napięć w linii energetycznej. Podobne, aczkolwiek nie identyczne zjawisko można dostrzec w pracy zwykłej karty sieciowej. Często po burzy (duża ilość przepięć) taka karta działa tylko na 10Mb/s pełny duplex, na 100Mb/s nie ruszy (kabel sieciowy odłączony).
    Myślę, że tu będzie podobny problem.
    Może w dziale elektroniki ktoś spotkał się z podobnym problemem. Będę musiał zapytać.

0
  • #6 03 Lut 2010 23:02
    cezeusz
    Poziom 9  

Działa.
    Aż trudno uwierzyć ale działa. Doje prawie pełnym łączem z torrentów i stronki chodzą bez przycinki. A teraz opis jak to zrobiłem:
    Zadzwoniłem do TP.sa i rozmawiałem z nimi prawie 10 min. Po tej jakże burzliwej rozmowie doszli (ci z tp), że to wina mojego komputera. Rozmowa się skończyła. Na następny dzień o dziwo wszystko zaczęło działać. Ja nic nie zmieniałem w moim kompie bo i po co.
    Dzięki za pomoc slvestr

0