Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto ThermoTop E diesel, problemy z telestart T70

nobisz 29 Sty 2010 12:13 3751 6
  • #1 29 Sty 2010 12:13
    nobisz
    Poziom 14  

Witam, mam od kilku lat Webasto ThermoTop E diesel ze zdalnym uruchamianiem Telestart T70. Po sezonie letnim zmniejszył się zasięg nadajnika do 1m!!! Stojąc przy samym samochodzie i klikając włączenie na pilocie czasami zaskoczy.Pomyslałem, że pewnie baterie padły, kupiłem komplet nowych (chociaż pilot ma kontrolę napięcia baterii i nic nie informował, że są padnięte) i bez zmian, kupiłem drugi komplet dobrej marki i bez zmian. Podłaczenie do diagnostyki pieca nie zgłasza żadnych błędów. Jak mogę zdiagnozować sam Telestart, czy uszkodzony jest nadajnik, czy odbiornik. Może ktoś z opolskiego u kogo mógłbym sprawdzić pilota ma T70 w swoim samochodzie ?
    pozdrawiam

0 6
  • #2 29 Sty 2010 14:06
    forsius
    Poziom 12  

prawdopodobnie wypięła się lub tez uszkodził się kabel od anteny idący ze sterownika do anteny (najczęściej antena przyklejona do szyby)

0
  • #3 29 Sty 2010 20:26
    Guzior II
    Poziom 9  

A możecie mi koledzy powiedzieć jaki jest zasięg pilota T 70 i czy przychodzi na niego sygnał powrotny o uruchomieniu webasta ?

1
  • #4 30 Sty 2010 12:56
    forsius
    Poziom 12  

teoretycznie 600metrów - na 200metrów zadziała w odkrytym terenie (antena na szybie obok lusterka) - u mnie w pilocie jak nie załączy się to miga żółta dioda - jak załączy - czerwona

0
  • #5 01 Lut 2010 07:24
    nobisz
    Poziom 14  

A u mnie niezależnie od tego czy załączy, czy nie zawsze miga czerwona dioda

0
  • #6 01 Lut 2010 16:36
    skylark
    Poziom 25  

T70 nie ma komunikacji zwrotnej.

0
  • #7 14 Lut 2010 20:50
    Poter1970
    Poziom 2  

Ja jestem z opolskiego i mam T70, też spada mi zasięg ale sprawdzałem baterie i są na wyczerpaniu, i też mi pilot nic nie sygnalizuje.

dzięki za informację od przedmówcy że T70 nie ma informacji zwrotnej.

PROSZĘ może ma ktoś instrukcję do T70, tutaj znalazłem tylko do T80 ale widać one się różnią, znalazłem kawałek instrukcji po niemiecku ale że jestem znanym wieloglotą :) więc sobie nie poradzę.

bez instrukcji to można błądzić

pozdrawiam i czekam na pomoc

Poter

0