Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.4 1992r - zgubiony ostatni kluczyk.

suhharo 29 Sty 2010 12:57 3806 6
  • #1 29 Sty 2010 12:57
    suhharo
    Poziom 2  

Witam,

Otoz zgubilem kluczyki od samochodu (kluczyki od stacyjki i od drzwi).

Czy jest jakis sposob odpalenia samochodu, albo zrobienia wzoru nowych kluczy? Co w tym momencie powinienem zrobić?

Pozdrawiam.

Jeśli to zły dzial - to prosze o przeniesienie.

0 6
  • #2 29 Sty 2010 13:27
    kamil907
    Poziom 28  

Jeśli masz jakieś tam pojęcie o elektronice to teoretycznie można odpalić stykając odpowiednie kable od stacyjki, ale ja bym się tego nie podjął. Wiem, że się da bo mój wujek tak jeździł z pół roku jak mu stacyjka padła, tylko, że on na szybko zamontował sobie na tych kablach przełącznik.
    Kluczyki na pewno można dorobić ale musisz zanieść wkładki zamków z drzwi i stacyjki (jeśli są różne) więc pewnie najtaniej i najszybciej wyjdzie kupić zestaw wkładek ze stacyjką. Używane na allegro wcale aż takie drogie nie są tym bardziej, że chodzi o stare auto.

0
  • #3 29 Sty 2010 13:46
    gurban
    Poziom 13  

Witam.Tak jak Ci pisałem na PW.U mnie jest warsztat co dorabiają kluczyki.Pewnie i u Ciebie jest podobny.Mój Ojciec musiał wymontować wkładkę z drzwi,zawiózł do warsztatu - serwisu z dorabianiem kluczy.Tam zrobiono nowy kluczyk na podstawie wkładki i wgrano nowy immobilizer.Dostał na kartce nowy kod cyfrowy na przyszłość :D i zapłacił za jeden kluczyk 550 złotych a za dwa by go kosztowało 900 zł.Nie wiem jakie u Ciebie ceny są,ale u mnie w Toruniu tyle to kosztowało.Pozdrawiam.

0
  • #4 29 Sty 2010 13:54
    suhharo
    Poziom 2  

A co zrobić ze stacyjką, jeśli chcę kupić wkładki od drzwi?

Stacyjka była już raz wymieniania z racji tej, że jakiś "ktoś" chciał nim odjechać ale mu się nie udało - zostawił uszkodzoną. Tata mi powiedział, że stacyjka (czy wkładki do niej) była poszukiwana 'po całym mieście'.

Wkładki do drzwi znalazłem na allegro - potrzebuję jeszcze bagażnik i stacyjkę - co robic? :)

0
  • #5 29 Sty 2010 14:10
    gurban
    Poziom 13  

Jeżeli miałeś ten sam kluczyk do wszystkiego to tyle to kosztuje.W przypadku dwóch rożnych kluczyków(do stacyjki i do drzwi inny kluczyk),zapłacisz pewnie więcej.Na allegro masz sporo osób sprzedających całe zestawy do auta.Lepiej jak kupisz wszystko u jednego,bo będziesz miał tylko jeden kluczyk a nie kilka :D

0
  • #6 29 Sty 2010 14:30
    boryk
    Poziom 11  

Mam dla ciebie rozwiązanie,kup stacyjkę,a do zamków załóż centralny zamek na pilota.Taki zamek na 5 drzwi to koszt około 150 za montaż około 100.Ja tak miałem przy oplu vectra teraz mam przynajmniej drzwi na pilota i alarm.A dodatkową rzeczą jest to aby wyprowadzić kable w ukrytym miejscu w razie jak zostawisz jakieś urządzenie włączone i rozładujesz akumulator.Wtedy za pomocą drugiego żrudła zasilania otworzysz auto.

0
  • #7 29 Sty 2010 16:13
    kamil907
    Poziom 28  

Panowie to jest Corsa z 92r więc nie wiem o czym wy mówicie. Nie ma sensu wchodzić w jakieś duże koszta bo wkońcu przekroczą wartośc auta. Jedyne logiczne wg mnie rozwiązanie to wymiana wszystkich wkładek. Na allegro na pewno znajdziesz a jeśli nie to wystarczy przejechać po okolocznych szrotach i na pewno znajdziesz wszystko. Dorobienie zwykłych kluczyków na podstawie wkładek na pewno będzie więcej kosztowało.

0