Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.6 16V 1999r. Nie odpala

mig12 29 Jan 2010 13:01 8171 8
    mig12
    Level 2  
    Witam
    Proszę o zdiagnozowanie usterki , a mianowicie mam problem z odpaleniem samochodu j.w. akumulator jest ok, do -15 auto odpalało elegancko jak temperatura spadła poniżej -20 to auto juz nie odpaliło i mimo ze temeratura juz wróciła do 0 to i tak nie mogę odpalić. Central zamek otwiera auto ale kontrolka immob. po przekręceniu stacyjki bardzo szybko zaczyna migać. auto odpaliło 3 razy na okolo 2sek i gasło.Z tego co udało mi sie wyczytac w necie to prawdopodobnie poszła jakas płytka sterujaca immob. czy może jest jaks inna przyczyna awari?? Proszę o poradę.
    carrot
    Moderator of Cars
    Immo zgubiło klucze, trzeba je wpisać na nowo, standard w tych autach, musisz poszukać kogoś kto ma clip-a
    romkur
    Level 11  
    Mam podobny problem,takie samo Megane,wszystko super, w pewnym momencie nie zapaliło i koniec.
    Po włączeniu zapłonu kontrolka immo bardzo szybko miga i kręci ale ani się nie odezwie -gdzie szukać problemu ??
    mig12
    Level 2  
    Witam
    U mnie przyczyną tej awarii był zepsuty moduł (bo samo wprowadzenie kluczy nic nie dało,kontrolka od immo zgasła a auto nie odpalało) oczywiscie auto trzeba było zholować do warsztatu. No i faktycznie mechanik powiedział mi ze to normalka w tych autach :(
    User removed account
    User removed account  
    mariuszek1978
    Level 14  
    próbowaliście odpalić awaryjnie? - już kilka razy widziałem, że w tych autach immo tak się zachowuje, pomocne jest uruchomienie za pomocą kodu awaryjnego... potem synchro i po problemie
    doktor333
    Level 18  
    mariuszek1978 wrote:
    próbowaliście odpalić awaryjnie? - już kilka razy widziałem, że w tych autach immo tak się zachowuje, pomocne jest uruchomienie za pomocą kodu awaryjnego... potem synchro i po problemie
    Po problemie ... nie jest w megance po lifcie. Tam już nie ma podczerwieni i nie da się wprowadzic kodu przyciskiem.
    goosik
    Level 11  
    U mnie po przekręceniu stacyjki zapalała się szybko migająca dioda tzn. że immi. nie zadziałał. U mnie przyczyną było nieprzełożenie specjalnego ( magnesika) do nowej obudowy kluczyka. pozdrawiam.