Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do skanera czętotliwosci lotniczych Uniden UBC30XLT

29 Sty 2010 13:16 7332 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Zwracam sie do was z Pytaniem jak moge zwiekszyc zasieg tego skanera? Czy jest mozliwość podłączenia do niego anteny od CB radia ( czy to cos mi da?, nawet jesli podłącze)

Link do opisu skanera:
    http://www.avanti-radio.pl/go/_info/?id=29&idc=
  • Poziom 33  
    Podłączając taką antenę odbiornika nie uszkodzisz (no chyba że elektrostatyką). Więc podłącz. Jak będzie lepiej odbierała niż oryginalna, to tak zostaw. Ale wielkich rewelacji się nie spodziewaj. Pasmo CB to zuuuupełnie inne częstotliwości niż używane w lotnictwie. Nigdy nie testowałem tego skanera, ale przy "dachowej" antenie mogą dawać się we znaki "lustrzanki" i inne śmiecie z eteru ...
  • Poziom 18  
    Podłączenie anteny CB nic nie poprawi, jak pisał kolega wyżej to dwa róźne zakresy fal. W załączniku masz dwie proste anteny na pasmo lotnicze. Wykonasz je w pół godziny w domu z tego co znajdziesz efekt będzie dużo lepszy.
  • Poziom 9  
    dziekuje panowie za odpowiedz postaram sie wykonac taką antene. mam nadzieje ze poprawi sie zasięg
  • Poziom 23  
    Proponuję GP ale zamiast jednego drucika jako promiennik należy zastosować coś w rodzaju trzepaczki do jajek. Zwiększy to aperturę anteny a co za tym idzie i szerokopasmowość.
    No i zamiast UC1 należało by zastosować BNC, UC1 to pomyłka na tych częstotliwościach.
  • Poziom 1  
    Mam w związku z tym pytanie: Czy taką antenę trzeba w jakiś sposób uziemić np przed wyładowaniami atmosferycznymi??

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 14 i 16.
    Proszę poszukać odpowiedzi na forum bo pisano już o tym kilka razy.